عصر خدماتانبارهای دارویی هلال احمر شارژ شده‌اند | عصر خدمات

انبارهای دارویی هلال احمر شارژ شده‌اند

دبیر کل جمعیت هلال احمر گفت: تا کنون مبلغ قابل توجهی توسط جمعیت‌های مختلف به فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر برای اجرای برنامه عملیات مشترک برای حمایت از مردم زلزله‌زده کرمانشاه تامین شده است.

به گزارش عصر خدمات، پس از زلزله کرمانشاه که در ۲۱ آبان سال گذشته رخ داد نهادهای دولتی و مردمی و همین‌طور افراد مستقل اقدام به کمک‌رسانی کردند و علاوه بر آن اواخر سال گذشته تفاهم نامه‌ای برای اجرای برنامه عملیات مشترک بین جمعیت هلال احمر و فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر به امضاء رسید و بر اساس آن قرار شد ۲۳ میلیون فرانک برای حمایت از مردم زلزله‌زده کرمانشاه اختصاص یابد.

محمود محمدی‌نسب در مورد آخرین وضعیت این برنامه عملیات مشترک اظهار کرد: این پروژه مشترکی میان ایران و فدراسیون بین‌المللی بود مبلغی که در آن مشخص شده سقف کمک‌ها است که می‌تواند اختصاص پیدا کند. این مبلغ هم با همکاری کشورهای مختلف عضو فدراسیون تامین می‌شود و هر کشوری بسته به شرایط و بضاعت خود پرداخت بخشی از این مبلغ را تقبل می‌کند. بنابراین به این معنا نیست که تمام حدود ۲۰ میلیون فرانک حتما تامین خواهد شد. بلکه اگر کمک‌ها به آن سقف برسد بسته می‌شود.

وی در مورد مبالغی که تا کنون در قالب برنامه عملیات مشترک تامین شده اظهارکرد: تا کنون مبلغ قابل توجهی تامین شده و نزد فدراسیون است و به ما تحویل داده خواهد شد.

محمدی نسب در مورد برنامه‌های جمعیت هلال احمر برای سالگرد زلزله کرمانشاه اظهار کرد: با توجه به اینکه موضوع زلزله کرمانشاه موضوعی بود که خدمات‌رسانی در آن به صورت مستمر صورت گرفت و همچنان هم این کار ادامه دارد،‌ فرصتی برای تقدیر و تشکر از امدادگران جمعیت هلال احمر و همین‌طور سایر دستگاه‌ها و افراد مستقلی که درگیر این ماجرا بودند به وجود نیامد. از همین رو در نظر داریم همزمان با سالگرد زلزله کرمانشاه این اتفاق بیفتد.

دبیر کل جمعیت هلال احمر اضافه کرد: در آستانه سالگرد زلزله نقش دستگاه‌های مختلف را واکاوی می‌کنیم و مراسمی برای تقدیر از تمام آنهایی که کمک کردند خواهیم داشت. البته طبعا در این مراسم وضعیت فعلی کرمانشاه نیز مورد واکاوی قرار خواهد گرفت و در صورتی که وظایفی معطل مانده باشد و جمعیت هلال احمر در این زمینه بتواند کمکی کند حتما این کار را خواهیم کرد.

وی همچنین گفت: برنامه‌ دیگری که انجام خواهد شد بازدیدهای مفصل از شهرها و روستاهای مختلف است تا آخرین وضعیت این مناطق را بررسی کنیم و اگر نیازهایی وجود دارد برای برطرف کردن آنها اقدام کنیم.

دبیر کل جمعیت هلال احمر در مورد وضعیت تولید و تامین دارو از سوی جمعیت نیز گفت:‌ جمعیت هلال احمر همیشه در زمینه تامین دارو و به خصوص داروهای خاص نقش مهمی را ایفا کرده است و در شرایط فعلی نیز به دلیل اعمال تحریم‌ها و همین‌طور نوسانات بازار ارز،‌پاسخ به این نیاز بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. از همین رو با حمایت‌های ویژه شورای عالی هلال احمر،‌تصمیم گرفتیم که بودجه مناسبی در اختیار سازمان تدارکات پزشکی قرار بگیرد و این کار انجام شد تا سازمان تدارکات پزشکی بتواند وضعیت انبارها را به شرایط مطلوبی برساند تا نقصی در خدمت‌رسانی به وجود نیاید. الحمدلله انبارها هم شارژ نسبتا خوبی شده‌اند و امیدواریم که بتوانیم کمک حال مردم باشیم.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار