عصر خدماتتسلا خودروهای برقی شاسی بلند ساخت چین را تحویل می‌دهد | عصر خدمات

تسلا خودروهای برقی شاسی بلند ساخت چین را تحویل می‌دهد

شرکت خودروسازی تسلا اعلام کرد که فروش خودروهای برقی شاسی بلند مدل Y که در چین ساخته شده اند را آغاز کرده و آنها را در ماه جاری میلادی تحویل مشتریان خواهد داد.
به گزارش عصر خدمات، شرکت خودروسازی تسلا اعلام کرد که فروش خودروهای برقی شاسی بلند مدل Y  که در چین ساخته شده اند را آغاز کرده و آنها را در ماه جاری میلادی تحویل مشتریان خواهد داد.
این سازنده خودروهای الکتریکی در ایالات متحده تلاش می کند تا فروش خود را در بزرگترین بازار خودروی جهان یعنی چین گسترش دهد.
چین که به منظور کاهش آلودگی ناشی از اتومبیل های بنزینی یا دیزلی، یارانه های سنگینی را برای وسایل نقلیه الکتریکی پرداخت می کند، کلید موفقیت استراتژی جهانی تسلا است.
این شرکت کارخانه اتومبیل سازی شانگهای خود را گسترش می دهد و در آنجا سدان های مدل ۳ خود را نیز می سازد. در ماه اکتبر، صادرات خودروهای مدل ۳ را به اروپا آغاز کرد.
تسلا همچنین ظرفیت تولید شارژرهای خودروهای برقی در شانگهای را افزایش داده و شبکه فروش و خدمات خود را در سراسر این کشور گسترش داده است. این شرکت در ماه نوامبر بیش از ۲۰۰۰۰ خودرو فروخت.
بر اساس وب سایت چینی تسلا، قیمت اولیه مدل Y در چین اکنون ۳۳۹۹۰۰ یوان (۵۲۰۹۱.۹۵ دلار) است.
رقبای تسلا در چین شامل “فولکس واگن”، “بی ام و” و همچنین استارت آپ های محلی مانندNio ، Xpeng و Li Auto  هستند که همه مدل های شاسی بلند برقی دارند.
منبع: تسنیم
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار