عصر خدماتتولید موتورسیکلت افزایش یافت | عصر خدمات

تولید موتورسیکلت افزایش یافت

دبیر سندیکای موتورسیکلت سازان گفت: از سال گذشته تاکنون تولید موتورسیکلت افزایش یافته است.
به گزارش عصر خدمات، بهمن ضیا مقدم با اشاره به افزایش تولید موتورسیکلت در کشور طی سال های گذشته، گفت: خوشبختانه امسال به دلایل زیادی، تولید موتورسیکلت افزایش یافته است اما از طرفی تقاضا برای این کالا کاهش داشته که علت آن هم گرانی برخی از محصولات است.
دبیر سندیکای موتورسیکلت ‌سازان در خصوص علت گرانی موتورسیکلت، گفت: موتورسیکلت هم مانند کالاهای دیگر گران شده است،از اول سال تاکنون قیمت لاستیک ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.
ضیا مقدم گفت: سال گذشته ۱۱۶ هزار موتورسیکلت تولید شده و امسال میزان تولید به ۱۴۰ هزار دستگاه رسیده است، اما باید تقاضا نیز به همین میزان افزایش یابد.
او ادامه داد: لوازم خانگی، موبایل و دیگر نیز کالاها گران شده است،زیرا نرخ ارز به شدت در قیمت تمام وسایل تاثیر گذاشته است و در تمام کالاها شاهد گرانی هستیم. موتورسیکلت هم وابستگی شدیدی به نرخ ارز دارد و از آنجایی که ارز افزایش یافته است، قیمت کالاهای داخلی نیز افزایش یافته است.
دبیر سندیکای موتورسیکلت ‌سازان در خصوص قاچاق موتورسیکلت در کشور، تشریح کرد: خوشبختانه با افزایش نظارت ها ، قاچاق موتورسیکلت به صفر رسیده است و هیچگونه قاچاقی صورت نمی گیرد، اکنون سازمان استاندارد، محیط زیست و دیگر نهاد ها بر واردات و صادرات موتورسیکلت نظارت کافی دارند و همین نظارت باعث کاهش ۱۰۰ درصدی قاچاق شده است.
او با اشاره به واردات موتورسیکلت در کشور گفت: اکنون موتورسیکلت ‌سازان به جای سفارش تولید قطعه به سازندگان داخلی، موتورسیکلت را به صورت ۶ قطعه با ارز نیمایی از چین وارد می‌کنند.  به سازندگان موتورسیکلت ارز نیمایی داده می‌شود و با این کار آن‌ها تشویق می‌شوند که موتورسیکلت را به صورت CKD از چین وارد کنند.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار