اخبارخدمات شهریخدمات مشاوره و رفاهیویژه ها

اجرای طرح هوشمند سازی جمع آوری پسماند در تهران

به گزارش عصر خدمات، علی اکبرکریمی پور، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲ تهران درباره سیاست های سازمان مدیریت پسماند در هوشمند سازی جمع آوری پسماند خشک اظهارداشت: با توجه به سیاست های مدیریت شهری در هوشمند سازی جمع آوری پسماند خشک به عنوان یکی از راهکارهای  حذف عوامل غیر مجاز جمع آوری پسمانداز سطح شهر، مدیریت منطقه۲ تلاش دارد تا با معرفی اپلیکیشن ها به شهروندان و بهره گیری از شیوه های نوین و خلاقانه در فرهنگسازی تفکیک پسماند از مبدا گام بردارد.

وی افزود: با فعال شدن اپلیکیشن ها  این امکان فراهم شده است تا شهروندان با نصب این نرم افزار روی گوشی تلفن همراه، زباله های خود را  به صورت آنلاین برای جمع آوری به بخش خدمات شهری شهرداری منطقه اعلام کرده و کمتر از ۱۰دقیقه خودروهای مخصوص با مراجعه به آدرس نسبت به تحویل پسماند اقدام می کنند.

به گفته معاون شهردار منطقه۲ ، ترویج فرهنگ پسماند،جلوگیری از فعالیت عوامل غیرمجاز جمع آوری پسماند ،کاهش چشمگیر هزینه و صرفه جویی منابع از جمله چشم اندازهای اجرای طرح هوشمندسازی جمع آوری پسماند خشک است.

کریمی پور  با اشاره به استقبال شهروندان از سامانه آنلاین جمع آوری پسماند گفت: پس از اطلاع رسانی ومعرفی این اپلیکیشن و آموزش نحوه استفاده از آنها ، این طرح مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است.

معاون شهردار منطقه ۲ به طرح شنبه های بدون پسماند اشاره کرد و گفت: امید است با  اجرای این طرح و همچنین  مشارکت روز افزون شهروندان در استفاده از این نرم افزار شاهد افزایش درصد تفکیک پسماند از مبدا باشیم.

منبع: فارس

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا