عصر خدماتگلایه رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران از بی‌تدبیری‌ها در خدمت‌رسانی به معلولان | عصر خدمات

گلایه رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران از بی‌تدبیری‌ها در خدمت‌رسانی به معلولان

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران از عدم مناسب‌سازی شهر برای معلولان گلایه کرد.

به گزارش عصرخدمات، رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با انتشار فیلمی درمورد گرفتار شدن معلولان ویلچرنشین در گیت‌های اتوبوس و مترو گفت: عدم تحقق مصوبه دسترس پذیر بودن تهران برای معلولان باعث شده است که این گروه از شهروندان از حق زندگی در شهر به طور کامل برخوردار نشوند.

وی با بیان اینکه هرچه میزان معلولیت جسمی و حرکتی بیشتر باشد، مشکلاتشان برای رفت و آمد، کار و زندگی در سطح محله و شهر بیشتر است، گفت: حمل و نقل آسان برای معلولان کمترین خدمتی است که شهرداری از طریق دسترس پذیر کردن و تسهیل استفاده این افراد از شبکه حمل و نقل عمومی می‌تواند ارائه دهد.

وی با بیان اینکه متاسفانه شاهد بی تدبیری‌هایی در خدمت رسانی به معلولان هستیم که نه تنها مشکلشان حل نشده بلکه بدتر شده است گفت: به بهانه دسترس پذیر کردن امور، پیمانکاران فرصت اجرای یک کار ناقص و صدور صورت وضعیت برای شهرداری را پیدا کردند که متاسفانه این روند در مترو بسیار تاسف بارتر است چراکه در سال ۸۹ یک زن نابینا در ایستگاه خزانه جان خود را از دست داد.

وی با بیان اینکه امیدواریم با اجرای صحیح موارد شهر برای در دسترس پذیر بودن آماده شود، گفت: انتظار داریم شهرداری تهران بیش از پیش به موضوع معلولان و در دسترس پذیر کردن شهر برای معلولان اهتمام داشته باشد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار