عصر خدماتکوییک ارزان شد/ کاهش اختلاف قیمت خودرو بین بازار و کارخانه | عصر خدمات

کوییک ارزان شد/ کاهش اختلاف قیمت خودرو بین بازار و کارخانه

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران گفت:اختلاف قیمت خودرو بین کارخانه و حاشیه بازار بسیار کم شده و کاهش قیمت‌ها در بازار به گونه‌ای است که بسیاری به فکر پس گرفتن پول‌های خود از خودروسازان هستند.
به گزارش عصر خدمات، نعمت الله کاشانی نسب با اشاره به آخرین وضیعت بازار خودرو، گفت: برخی در فضای مجازی ادعا دارند که قیمت ها در حال افزایشی است اما اینچنین نیست و هیچ افزایشی نیافته است.
او بیان کرد: نسبت به هفته گذشته قیمت ها مقداری افزایش یافت که دلیل آن هم نوسانات جزئی دلار بود. اکنون اختلاف قیمت خودرو بین کارخانه و حاشیه بازار بسیار کم شده است و می توان گفت کاهش قیمت‌ها در بازار به گونه‌ای است که بسیاری به فکر پس گرفتن پول‌های خود از خودروسازان هستند.
 نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران با بیان اینکه به نظر می‌رسد تا پایان سال هیچ افزایشی در قیمت‌ها نداشته باشیم ،گفت: در حال حاضر نرخ‌ها نوسان جزئی دارند که دلیل آن هم تغییرات نرخ دلار است. با تثبیت نرخ ارز، معاملات هرچند محدود، رونق گرفته و افرادی که مصرف کننده واقعی خودرو هستند، نسبت به خرید اقدام می‌کنند.
به گفته کاشانی نسب، در حال حاضر در بازار پراید با قیمت ۱۰۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲، ۱۸۳ میلیون تومان و پژو ۴۰۵، ۱۸۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.
 نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران با تاکید بر اینکه اگر نرخ ارز باز هم کاهش یابد، احتمال کاهش بیشتر قیمت‌ها وجود دارد ،گفت: به دنبال شیب نزولی قیمت‌ها در بازار، قیمت برخی خودرو‌های مونتاژی چینی به ۴۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان زیر قیمت کارخانه رسیده است، چنین روندی در برخی خودرو‌های داخلی نیز مشاهده می‌شود.
نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران گفت:کوییک در گذشته با قیمت ۱۴۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شد، اکنون به حدود ۱۳۰ میلیون تومان رسیده است.
نام خودروقیمت (تومان)
پژو ۴۰۵۱۸۵.۰۰۰.۰۰۰
پژو پارس۲۰۵.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۲۱۸۳.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۵۲۴۳.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۶ مدل(v8)۲۴۸.۰۰۰.۰۰۰
سمند۱۷۵.۵۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۷ اتوماتیک۴۰۵.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۷ دنده ای۲۷۵.۰۰۰.۰۰۰
پراید ۱۳۱۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰
پراید ۱۱۱۱۱۹.۰۰۰.۰۰۰
تیبا صندوقدار۱۰۹.۰۰۰.۰۰۰
تیبا ۲۱۲۲.۵۰۰.۰۰۰
ساینا۱۲۶.۰۰۰.۰۰۰
کوییک۱۳۶.۵۰۰.۰۰۰
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار