عصر خدماتبازار کاهش ۳۵ درصدی خود را حفظ کرده است | عصر خدمات

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو:

بازار کاهش ۳۵ درصدی خود را حفظ کرده است

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو اظهار داشت: برای خودروهایی که قیمت آنها کمتر از 700 یا 800 میلیون تومان است، مشتری مراجعه می‌کند اما برای خودروهای بالای یک میلیارد تومان خریدار بسیار کم است.

به گزارش عصر خدمات، سعید موتمنی در مورد وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: بازار خودرو آرام است و طی هفته‌های گذشته تغییری در قیمت‌ها مشاهده نمی‌شود. بطوریکه بازار کاهش قیمت ۳۵ درصدی که اوایل آبان ماه رخ داد را حفظ کرده است. در دو سه ماه گذشته نوسانات زیادی در بازار وجود داشت که قیمت‌ها در حد ۲ الی ۳ درصد کمتر یا بیشتر می‌شدند اما در کل همان کاهش قیمت را حفظ کرده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تقاضا برای سرمایه‌گذاری در بازار خودرو وجود ندارد و تقاضای کاذب فروکش کرده است. فقط کسانی که نیاز به خودرو دارند خرید می‌کنند.

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به نرخ روز خودرو گفت:‌ امروز در بازار قیمت پراید ۱۳۱ بین ۱۰۷ تا ۱۰۹ میلیون تومان، پراید ۱۱۱ بین ۱۲۶ تا ۱۲۷ میلیون تومان، تیبا ۱۲۷ میلیون تومان، ساینا ۱۳۴ میلیون تومان، سمند ۱۸۵ میلیون تومان، پژو۴۰۵ حدود ۱۸۶ میلیون تومان، پژو پارس ۲۱۲ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ حدود ۱۹۲ میلیون تومان و تیپ ۵ حدود ۲۴۸ تا ۲۵۰ میلیون تومان است.

وی در مورد بازار خودروهای خارجی گفت: بازار خودروهای خارجی ضعیف است، برای خودروهایی که قیمت آنها کمتر از ۷۰۰ یا ۸۰۰ میلیون تومان است، مشتری مراجعه می‌کند اما برای خودروهای بالای یک میلیارد تومان خریدار بسیار کم است. البته معاملات انجام می‌شود اما درصد آن بسیار ضعیف است.

موتمنی همچنین تصریح کرد: همانطور که پیش از این نیز گفته بودم با نزدیک شدن به شب عید تغییر قیمتی در بازار خودرو نخواهیم داشت. با توجه به اینکه امسال نسبت به سال گذشته شدت بیماری کرونا در کشور بیشتر شده، مسافرت‌ها کم است و این موضوع تاثیر خود را بر بازار خودرو می‌گذارد. البته اگر بیماری نبود وضعیت بازار خودرو متفاوت بود.

منبع: ایلنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار