عصر خدماتتسهیل امور و تسریع در خدمت، حق مردم است/تعامل و همراهی بین بخشی گام اساسی برای آسان کردن خدمات | عصر خدمات

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب مرکز استان یزد:

تسهیل امور و تسریع در خدمت، حق مردم است/تعامل و همراهی بین بخشی گام اساسی برای آسان کردن خدمات

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب مرکز استان یزد گفت: بالاترین نیاز و درخواست مردم، سهولت و دسترسی آسان به خدمات و سرعت بیشتر در تشریفات اداری است.

به گزارش عصرخدمات، حجت اسدی رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب مرکز استان یزد در جلسه شورای قضایی استان یزد، گفت: بالاترین نیاز و درخواست مردم، سهولت و دسترسی آسان به خدمات و سرعت بیشتر در تشریفات اداری است.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب مرکز استان یزد افزود: مردمی که به ما مراجعه می‌کنند مُحق هستند که خدمات را با بهترین کیفیت و سریعترین روش و آسانترین شکل آن دریافت کنند.

اسدی تصریح کرد: می‌توان در سایه همکاری و تعامل بین دستگاهی از بسیاری از تردد‌های بین ادارات مردم کاست و اخذ خدمات برای مراجعین را با صرف جویی بسیار در وقت و هزینه همراه کرد.

این مقام قضایی یادآور شد: امروز بسیاری از امور مرتبط با ثبت شکایات با صرف وقت کمتر از ۳۰ دقیقه از طریق دفاتر خدمات الکترویک قضایی قابل انجام است که در گذشته این فرایند در زمانی حدود ۴ تا ۵ ساعت در شلوغی ساختمان‌های دستگاه قضایی انجام می‌شد.

وی گفت: برخی از برون سپاری‌های امور مرتبط با دستگاه قضایی، باعث شده تا مراجعه کننده در یک فضای فیزیکی بسیار مناسب با امکانات رفاهی بسیار خوب حضور یابد و در کنار دریافت مشاوره رایگان حقوقی، امور خود را پیگیری نماید.

معاون آمار و فن آوری اطلاعات دادگستری استان یزد، تلاش در به حداقل رساند حضور مراجعه کنندگان به دستگاه قضایی را هدفی ارزشمند در جهت رفاه حال مردم ذکر کرد و بیان داشت: باید با استفاده از زیر ساخت‌های فن آوری و برون سپاری برخی از وظایف دستگاه قضایی به بخش خصوصی، به گونه‌ای برنامه ریزی کرد تا ارباب رجوع دادگستری فقط در موارد خاص اجتناب ناپذیر در دادگستری حضور یابد.

اسدی تلاش برای رفاه مردم و آرامش و آسایش جامعه را تلاشی مقدس و متعالی دانست و ابراز داشت: برای حذف برخی از ارجاعات فیزیکی مراجعین به ادارات و نهاد‌های مختلف ضمن ایجاد زیر ساخت‌های فنی و کاربردی در دادگستری در مواردی حتی بیش از ۷۰ بار نامه نگاری و پیگیری تا حصول نتیجه صورت گرفته است.

وی تأکید کرد: بسیاری از امور را می‌توان با تعامل و همراهی بین بخشی و بین دستگاهی برای مردم چندین برابر آسانتر و ارزانتر کرد اگر نگاه به این مسئله از کش و قوس‌های اداری خارج و به عملیاتی شدن برسد.

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار