عصر خدماتعدم تأمین منابع، علت تأخیر در افتتاح خطوط 6 و 7 | عصر خدمات

عدم تأمین منابع، علت تأخیر در افتتاح خطوط ۶ و ۷

مدیرعامل متروی تهران کمبود منابع مالی را علت تاخیر در افتتاح خطوط 6 و 7 عنوان کرد.

به گزارش عصرخدمات، به گزارش عصرخدمات، مهندس علی امام صبح امروز در حاشیه مراسم افتتاح نیمه شمالی اتوبان شهید صیاد شیرازی در مورد علت تاخیرها در افتتاح خط ۶ و ۷ مترو گفت: شهرداری تهران در تامین منابع خود با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند و طبیعتا این مسئله بر روی تامین منابع مترو نیز تاثیر گذاشته است.

وی با بیان اینکه شهرداری مشکل مالی دارد و بر همین اساس نمی‌تواند بودجه کافی به مترو تزریق کند، در مورد انتشار ۲۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای مترو گفت: تاریخ استفاده از این اوراق تا ۳۱ شهریورماه بود و شهرداری توانست نسبت به انتشار ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت اقدام کند.

امام افزود: شهرداری برای انتشار ۱۳۰۰ میلیارد تومان باقی مانده اوراق مشارکت از راه‌های مناسبی برای احقاق آن عمل نکرد و متاسفانه این فرصت از دست رفت، اما ۷۰۰ میلیارد تومان این اوراق به فروش رفت، اما به دلیل آنکه در یک حساب واسط قرار دارد هنوز به حساب شهرداری ریخته نشده است.

وی با بیان اینکه پیمانکاران خط ۶ و ۷ مترو پای کار هستند گفت: در صورت تامین منابع بخش شرقی خط ۷ و همچنین نیمه جنوبی خط ۶ تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهند رسید.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار