عصر خدماتآموزش هنرستانی‌ها از تولید تا فروش محصولات / ایجاد نمایشگاه‌های عرضه تولیدات | عصر خدمات

آموزش هنرستانی‌ها از تولید تا فروش محصولات / ایجاد نمایشگاه‌های عرضه تولیدات

مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به راه‌اندازی نمایشگاه‌های دائمی و سامانه‌های تولیدات و خدمات هنرستانی‌ها در استان‌های مختلف کشور گفت: هنرجویان چرخه تولید تا فروش محصولات خود را می‌آموزند.

به گزارش عصرخدمات، مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجرای طرح آموزش همراه با تولید و راه‌اندازی سامانه‌های تولیدات و خدمات هنرستانی‌ها اظهار کرد: برنامه آموزش همراه با تولید در حال اجراست و دفتر دبیرخانه آن در اصفهان مستقر شده است که

ساماندهی فعالیت همراه با تولید و تولیدات هنرستانی‌ها را دنبال می‌کند.

وی افزود: ابلاغ این فعالیت به استانها به استناد تبصره ۷۵ قانون بودجه سال ۶۲ بود که بعد از آن همه ساله تمدید شد و به این ترتیب محصولات تولیدی در هنرستان‌ها ارائه می‌شوند.

مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در همین راستا فن بازار در اصفهان و سامانه های ارائه خدمات در خوزستان و اخیرا در شهرستان تهران راه‌اندازی شده است گفت: در واقع آموزش همراه با تولید به منظور ارتقای کیفیت آموزشی، کاهش نرخ بیکاری و تقویت تولید داخل در دستورکار است.

آذرکیش افزود: در شاخه کاردانش هرآنچه آموزش داده می‌شود منجر به تولید و ارائه خدمت خواهد شد و به همین علت ایجاد سامانه و مکانی برای عرضه تولیدات لازم و ضروری است. امسال سال حمایت از تولید ملی است و آنچه در هنرستان‌ها ساخته می‌شود همگی تولیدات ایرانی است.

به گفته وی، در طرح آموزش همراه با تولید، قبلا از ایده تا محصول مدنظر بود اما اکنون دانش‌آموزان برای فرایند از ایده تا فروش آموزش می‌بینند و اینکه چگونه تولید و بازاریابی کرده و چگونه تولیدات خود را بفروش برسانند.

مدیرکل دفتر آموزش های کاردانش وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در حال حاضر در بسیاری از استان ها از جمله خراسان جنوبی و مازندران نمایشگاه‌های دائمی عرضه محصولات دایر است، برخی استان ها نیز سامانه‌هایی دایر کرده‌اند؛ آنچه مهم است معرفی توانمندیهای هنرجویان است.

وی با تاکید بر اینکه بر کیفیت آموزش و قابل رقابت بودن تولیدات در بازار اصرار داریم اظهار کرد: هرچقدر تمرین هنرجو بیشتر باشد، آموزشش کامل‌تر می‌شود. هنرجویان باید قدرت حل مسئله و تصمیم گیری داشته و مسئولیت پذیر باشند که این آموزش‌ها کمک ها می‌کند تا چنین ویژگی‌هایی را کسب کنند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار