اخباربرگزیده هاخودروویژه ها

چالش جدید خودروسازان در سال مانع زدایی/ احتمال افزایش قیمت ها با تغییر نرخ ارز محاسباتی

به گزارش عصر خدمات، تغییر مبنای نرخ ارز برای محاسبه ورودی کالا در گمرک از دلار ۴۲۰۰ به دلار ۲۵۰۰۰ تومانی که از ۲۸ اسفندماه سال گذشته ابلاغ شده احتمال افزایش شدید بسیاری از کالاهای تولید داخل از جمله خودرو را پررنگ تر کرده است. تغییر قیمت محاسبات از دلار ۴۲۰۰ تومانی به دلار ۲۵۰۰۰ تومانی به معنای ۶ برابر شدن قیمت مواد اولیه وارداتی در سال جاری بوده که درکنار افزایش هزینه های تولید از جمله افزایش ۳۰ درصدی حقوق کارگر و سایر هزینه ها، رشد شدید قیمت تولیدات داخلی از جمله خودرو را به همراه خواهد داشت.

بر اساس آن چه دولت پیش بینی کرده و به نظر می رسد مجلس نیز با آن موافق است، دولت در نظر دارد از محل درآمد گمرکی ۴۰ هزار میلیارد تومان درآمد کسب کند که این امر در شرایطی که بازار آزاد در رکود قرار دارد اتفاق ناخوشایندی برای مدیریت بازار خواهد بود و به نظر می رسد در این شرایط لازم است دولت ضمن تجدید نظر در این باره نسبت به استفاده از ابزارهای کنترل تقاضا اقدام کند.

سعید مدنی، مدیرعامل اسبق گروه خودروسازی سایپا در گفت و گو با خبرنگار خودروکار با اشاره به تاثیر منفی افزایش نرخ ارز محاسباتی حقوق ورودی کالا می گوید: پیش از این تعرفه پرداختی برای قطعات خودرو حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد بود که با فرض خودرویی مانند پراید و ساینا که حدود هزار تا ۲۵۰۰ دلار ارزبری دارند به طور قطع شاهد تاثیر منفی این تصمیم بر قیمت تمام شده خودرو خواهیم بود.

وی اظهار امیدواری می کند که شورای رقابت در دور جدید قیمت گذاری خودرو به این موضوعات توجه کند و اظهار می کند: اگر ارزبری هر خودرو حدود دو هزار دلار در نظر گرفته شود با در نظر گرفتن تعرفه ۱۵ درصدی عددی معادل ۳۰۰ دلار خواهد شد که با اختلاف ۲۰ هزار تومانی قیمت دلار، معادل ۶ میلیون تومان به قیمت هر خودرو که دو هزار دلار قطعات خارجی خواهد داشت، اضافه خواهد شد.

این کارشناس صنعت خودرو می افزاید: باقی خودروهایی که به صورت سی کی دی وارد و در ایران مونتاژ می شود با فرض  ۷ هزار دلار واردات سی کی دی، حدود هزار دلار تعرفه خواهد داشت که با احتساب مابه التفاوت قیمت جدید حدود ۲۰ میلیون تومان اختلاف قیمت خواهد داشت بنابراین شاهد افزایش قیمت تمام شده خودروسازان خواهیم بود.

مدنی با بیان این که شاید این تعرفه چندان بر قیمت بازاری خودروها تاثیرگذار نباشد، می گوید: در حال حاضر خودروسازان با قیمت های تکلیفی نسبت به فروش خودرو اقدام می کنند و در صورت افزایش قیمت تکلیفی این قیمت ها در بازار نیز تاثیرگذار خواهد بود.

وی ادامه می دهد: در حال حاضر به دلیل ممنوعیت واردات امکان تعیین قیمت خودروهای وارداتی با مبنای جدید محاسباتی قیمت ارز وجود ندارد این در حالیست که پیش از این با تعرفه ۴۰ درصدی قیمت این خودروها مشخص می شد اما از آن جا که قیمت خودروهای خارجی به دلیل قیمت ارز و ممنوعیت واردات قیمت های غیرواقعی به خود گرفته نمی توان اظهارنظر دقیقی در این مورد داشت.

مدیرعامل اسبق گروه خودروسازی سایپا در ادامه در خصوص تاثیر اجرای پروژه های داخلی سازی در کاهش میزان ارزبری خودروها نیز اظهار می کند: در حال حاضر این ارزبری به خودروها بستگی دارد و از حدود هزار و ۵۰۰ دلار تا ۳۵۰۰ الی ۴ هزار دلار ارزبری وجود دارد. حتی برخی خودروهایی که پلتفرم داخلی دارند نیازمند واردات قطعات هستنند.

مدنی با تاکید بر این که به طور قطع خودکفایی صددرصدی هیچ زمانی محقق نخواهد شد، تصریح می کند: هم اکنون برای تولید تایر کائوچوی مورد نیاز در انحصار چند کشور محدود است یا ورق های آلومینیومی که نیازمند آلیاژهای خاصی هستند یا سیستم های تکلیفی که در چند سال گذشته به خودروسازان تحمیل شده نیازمند واردات است و حتی داخلی سازی آن ها نیز توجیهی ندارد بنابراین همواره هزینه های ارزی را برای خودروسازان خواهیم داشت.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا