اخبارتاپخودروویژه ها

علت ارزانی، حکمت گرانی/ کدام قطعات یدکی را بخریم؟

به گزارش خبرنگار عصر خدمات،شاید این ضرب المثل را شنیده باشید که می گوید: ((هیچ ارزانی بی علت نیست و هیچ گرانی بی حکمت)). اگر دنبال ارتباط این ضرب المثل با خودرو هستید، باید ادامه این مطلب را بخوانید. زیرا هم علت و هم حکمت آن در بازار قطعات یدکی خودرو یافت می شود.

کافی است برای خرید یک قطعه یدکی یا هر نوع مایعات و سیالهای مصرفی خودرو وارد یک فروشگاه شوید.  به دلیل تعدد قطعات غیر استاندارد با کیفیت پایین در بازار، ممکن است کالای مورد نظر شما با چند قیمت و البته کیفیت های مختلف در بازار یافت شود. برای مثال در مایع شیشه شوی که شاید بسیار ساده به نظر برسد، از الکل اتانول ساخته شده است اما مایع شیشه شوی تقلبی دارای الکل متانول است. مایع شیشه شوی غیر استاندارد به راحتی به تیغه های برف پاک کن و رنگ بدنه خودروی شما آسیب وارد می کند. زیرا محافظ رنگ در برابر برخورد ذرات و نور شدید خورشید را از بین می برد و به همین ((علت)) ارزان است.

حتی در هوای سرد و یخبندان، مایع شیشه شور تقلبی یخ می بندد و عملا شما امکان تمیز کردن شیشه را نخواهید داشت که می توان باعث کاهش دید و موجب حوادث ناگوار شود.  ضمن این که یک شیشه شوی خوب علاوه بر حفظ حالت اِلاستیک تیغه های برف پاک کن، شیشه خودرو را نیز به مروز زمان کِدِر نمی  کند. حتی جالب است بدانید مایع شیشه شور استاندارد با توجه به افزودنی هایی که دارد، دیگر مثل مایعات ارزان قیمت رسانا نیست و در برابر اتصالی های سیستم الکترونیکی مقاومت دارد. احتمالا تا به اینجا فهمیده اید ((حکمت)) جنس گران تر چیست؟ همیشه اصل خریدن بهتر از اسل خریدن است. شرکت ایساکو به عنوان تامین کننده قطعات و خدمات پس از فروش خودروهای گروه صنعتی ایران خودرو، سعی دارد در این خصوص مشتریان خود را راهنمایی کند. با نصب اپلیکیشن ایساکو از طریق سایت این شرکت (www.isaco.ir) می توانید علاوه بر اطلاع از اصل بودن قطعه مورد نظر، از قیمت و کیفیت آن نیز اطمینان خاطر پیدا کنید.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا