عصر خدمات477 پایگاه امدادی آماده خدمت رسانی به زائران اربعین است | عصر خدمات

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر:

۴۷۷ پایگاه امدادی آماده خدمت رسانی به زائران اربعین است

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آمادگی 477 پایگاه امدادی بین شهری برای امدادرسانی به زائران اربعین خبر داد.

به گزارش عصرخدمات، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اعلام این خبر درباره اقدامات سازمان امداد و نجات در داخل کشور در خصوص اربعین گفت: ۸۷ پایگاه امداد و نجات ثابت، موقت و سیار در استان های ایلام، خوزستان و کرمانشاه آماده خدمت رسانی هستند.
وی افزود: نیروی عملیاتی بکارگیری در این پایگاه ها ۱۲۹ هزار و ۳۶ نفر -روز (تعداد نفرات ضربدر تعداد روزهای حضور) است به طوری که ۹ هزار و ۴۷۱ نفر- روز در داخل کشور و ۳هزار و ۴۶۵ نفر- روز در خارج کشور فعالیت می کنند.
سلیمی تعداد آمبولانس ها را ۱۱۸ دستگاه اعلام کرد و گفت: در ایلام ۲۹ دستگاه، خوزستان ۳۷ دستگاه، کرمانشاه ۲۲ دستگاه و ۳۰ آمبولانس نیز به منظور جابجایی بیماران به کشور عراق اعزام شده است.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: ۸ دستگاه اتوبوس آمبولانس به عراق اعزام شده تا در صورت نیاز اقدام به جابجایی مصدومان بکنند. همچنین ۲۰دستگاه موتورسیکلت آمبولانسی به استان های ایلام، خوزستان و کرمانشاه فرستاده شده است.
به گفته سلیمی ۴۲ خودروی نجات و عملیاتی و ۷ دستگاه خودروی فرماندهی در این استانها و کشور عرا مستقر شده است و ۴ فروند بالگرد نیز در مرزهای مهران، خوزستان و کرمانشاه مستقر است.
سلیمی تعداد مراجعان به پست های امدادی اربعین را تاکنون ۱۵ هزار و ۹۰۳ نفر اعلام کرد و افزود: ۳۸ نفر به مراکز درمانی منتقل و هزار و ۳۵۰ نفر در قرارگاه مرزی اسکان اضطراری شدند.

*امدادرسانی به حدود ۱۲ هزار نفر در طوفان، سیل و آبگرفتگی
شاهین فتحی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز با اشاره به امدادرسانی به ۱۱ هزار و ۸۶۷ تن از هموطنان در ۳ استان کشور، گفت: عملیات امدادرسانی در استان های ایلام، خوزستان و کرمانشاه همچنان ادامه دارد.
فتحی با اشاره به عملیات سیل و آبگرفتگی در ۳ استان کشور گفت: در روزهای ۲۹ و ۳۰ مهر، امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در ۳ استان ایلام، خوزستان و کرمانشاه به هموطنان متاثر از طوفان، سیل و آبگرفتگی امدادرسانی کردند.
وی بیان کرد: ۵ شهرستان مهران، ایلام، ملکشاهی، رامهرمز و سرپل ذهاب در این استان‌ها متاثر از این حوادث بودند و در مجموع به ۱۱ هزار و ۸۶۷ تن امدادرسانی شد که از این تعداد ۱۱ هزار و ۲۰۰ نفر در مساجد، مدارس و پایگاه های امداد و نجات به صورت اضطراری اسکان داده شدند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به تخلیه سیلاب از ۱۳ واحد مسکونی، تاکید کرد: ۴۹ تیم عملیاتی متشکل از ۲۰۳ امدادگر و نجاتگر به هموطنان متاثر از طوفان، سیل و آبگرفتگی امدادرسانی کردند.
فتحی افزود: امدادگران همچنین در میان حادثه دیدگان اقلامی از جمله ۱۱ هزار و ۶۵۹ تخته پتو و ۵ هزار قوطی انواع کنسرو توزیع کردند و امدادرسانی در ایلام، خوزستان و کرمانشاه ادامه دارد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار