اخبارتاپخودروویژه ها

ایران دو چرخ 5 محصول جدید به بازار عرضه می کند/ راه اندازی فروش اینترنتی ایران دوچرخ بزودی

به گزارش خبرنگار عصر خدمات، آرمان موسوی مدیرعامل شرکت ایران دو چرخ در وبینار این شرکت با خبرنگاران اظهار کرد:این شرکت از قدیمی ترین موتورسیکلت ساز های کشور به شمار می آید و توانسته در سال جاری ۵ محصول جدید را به بازار ارائه کند و فعالیت شرکت ایران دو چرخ در حوزه موتورسیکت های برقی ادامه دارد.

وی در ادامه افزود: همان نگاهی که درحوزه داخلی سازی درگروه بهمن وجود دارد،در ایران دو چرخ هم جاری است و امروز در بسیاری از بخش ها از جمله دسته سیم و چراغ ها و … به خودکفایی رسیده ایم.

موسوی گفت: در حال حاضر ایران دو چرخ سبد محصول متنوعی دارد که از موتور کلاسیک CG125 تا مدل های چهار چرخ و برقی را شامل می شود.

مدیرعامل ایران دو چرخ در توضیح شرایط استاندارد محصولات این شرکت اظهار کرد: در بخش استانداردها همزمان با همکاری های خارجی استانداردهای داخلی را نیز با محصولات کالیبره می کنیم و در هفته های آتی اولین پلتفرم مبتنی بر این تحقیقات ساخته خواهد شد.
موسوی یادآور شد: هزینه استاندارد محصولات بسیار بالاست و در جهان معمولا موتورسیکلت و خودروهای برقی مورد حمایت دولت ها قرار دارند زیرا تردد انها در نهایت به سود عموم مردم خواهد بود.

مدیرعامل ایران دو چرخ با بیان افزایش هزینه های تولید تصریح کرد: قیمت تمام شده محصولات نهایی ایران دو چرخ بالا رفته، اما این شرکت سعی دارد با حاشیه سود کمتر هزینه ها را به مشتری منتقل نکند.

موسوی خاطر نشان کرد: در بحث راه اندازی موتورهای برقی در حال کار هستیم تا نسل جدیدی از این موتورها را تولید کنیم و در این راستا با همکاران و مشاوران خارجی در حال مذاکره هستیم.

در ادامه این برنامه امیرعباس زهتاب عضو هیئت مدیره ایران دو چرخ با اشاره به داخلی سازی محصولات این شرکت بیان کرد: میزان داخلی سازی محصولات شرکت ایران دو چرخ به ۴۵ درصد رسیده و در محصولات جدید دارای ۲۲ درصد داخلی سازی هستند.

وی در ادامه یاد آور شد: در سال های اخیر ۱۲ هزار دستگاه صادرات در ایران دو چرخ انجام شد ولی با توجه به شرایط تحریمی فعلی صادرات دشوار شده هر چند نگاه این شرکت به بازارهای منطقه ای چون افغانستان، عراق و … نگاه مثبتی است.

عضو هیئت مدیره ایران دو چرخ در خصوص برنامه های این شرکت در سال جاری گفت: برنامه های این شرکت در سال ۱۴۰۰ افزایش عمق داخلی سازی است و امیدواریم به سمت داخلی سازی بیشتر موتور و گیربکس نیز حرکت کنیم.

زهتاب ادامه داد: برای رفع مشکلات تولید و مانع زدایی باید بانک ها در کنار تولید کنندگان قرار گیرند و مصداق رفع موانع تولید همکاری بانک ها با تولید کنندگان در راستای تامین ارز به موقع است چرا که تامین ارز و مشکلات مختلف از جمله چالش های صنعت موتورسیکلت سازی و در کل تولید کنندگان است.

وی تاکید کرد: به زودی پلتفرم فروش اینترنتی ایران دوچرخ راه اندازی می شودو شرایط فروش جدید که روزهای آینده اعلام می شود که در این این دوره فروش نقد و اقساط را برای مشتریان تهرانی در نظر گرفته ایم و در ادامه این طرح به کل کشور گسترش می یابد.

عضو هیئت مدیره ایران دو چرخ اظهار کرد: مشکل اصلی آنجا است که در رفع موانع تولید، کل فرآیند از تامین مواد اولیه در خارج از کشور تا ترخیص کالا و مقرارات دست و پاگیر و بخش نامه ها مدنظر قرار نمی گیرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا