اخباربازار سرمایهخودروویژه ها

گروه بهمن پرچم دار سبز پوشی تالار شیشه ای

به گزارش خبرنگار عصر خدمات، طی معاملات روز گذشته اغلب نمادهای بازار سرمایه با روند منفی روبه‌رو بودند در این میان نمادهای گروه خودرویی دو راه مختلف را در پیش گرفتند که برخی از آنها از جمله سایپا سرمایه‌گذاری ایران خودرو زامیاد و … با ریزش همراه شدند ولی نماد های ایران خودرو و گروه بهمن جور بازار را کشیدند و مثبت ماندند.

روند روز گذشته نماد گروه خودرویی حاکی از اعتماد سهامداران به این گروه بوده و به این ترتیب شاهد صف خرید برای سهام این گروه در بازار سرمایه هستیم به علاوه در معاملات روز گذشته در گروه خودرویی طی ۷۹ هزار نوبت معاملاتی۲.۷ میلیارد سهم به ارزش ۵۳۵ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت و ارزش کل بازار در صنعت خودرو تا پایان معاملات روز گذشته به ۱۹۳ هزار میلیارد تومان رسید.

حجم معاملات گروه بهمن طی معاملات روز گذشته به ۵۰۱ هزار و ۲۲۹ و ارزش معاملات در این گروه به ۱۶ هزار و ۸۲ رسیده است همچنین ارزش کل بازار به ۱۹۲ میلیون و ۵۳۲ هزار  ۲۹۳ رسیده است.

این در حالی است که میزان معاملات گروه خودرویی طی روز دوشنبه ششم اردیبهشت ماه بالغ بر ۱.۱ میلیارد سهم و ارزش معاملات بیش از ۲۲۹ میلیارد تومان بوده است.

روند فعلی رشد نمادهای بورسی منجمله گروه بهمن ناشی از اتخاذ تصمیمات مهم برای حمایت از بازار سرمایه و توسعه بسترهای سرمایه گذاری در بورس و پشتیبانی از تامین مالی طرح‌های توسعه و سرمایه گذاری در بنگاه های اقتصادی کشور است.

همچنین صفر شدن مالیات آن بخشی از سود انباشته شرکت‌های بورسی که به حساب افزایش سرمایه منظور شود از دیگر تصمیمات دیروز ستاد اقتصادی دولت بود به علاوه امهال مالیات یکساله ۵۰ درصد مبلغ خرید شرکت‌های نسبت به خرید سهام خودشان و زیرمجموعه شان با هدف حمایت از بازار و مبتنی بر ضوابط شورای عالی بورس اقدام می کند از جمله تصمیمات اقتصاد اقتصاد شده در این جلسه بوده است.

گفتنی ا‌ست مقرر شده ۸۰ درصد درآمد ناشی از مالیات نقل و انتقال سهام در سال ۱۴۰۰ به عنوان آورده دولت برای حمایت از بازار سرمایه و تشویق سرمایه‌گذاری در این حوزه به حساب صندوق و تصویب و بازار واریز شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا