اخباربرگزیده هاخودروویژه ها

دیزلی ها در انتظار ثبات نرخ ارز/ استارت سنگین وزن ها در‌ سال سخت تحریم

به گزارش عصر خدمات، خودروسازان دیزلی برای سال جاری در انتظار ثبات قیمت دلار و خروج از رکود هستند تا بتواند براساس شرایط پیش بینی از وضعیت پیش رو و میزان تقاضا داشته باشند.

درواقع تحریک بازار تقاضا می تواند مسیر خودروسازان از جمله خودروسازان دیزلی را روشن کرده تا براساس آن برنامه های توسعه ای و تولید را تعریف کنند.

در این باره مصطفی طاهری مدیر مدیرعامل سروش دیزل اظهار کرد: امیدوار هستیم مشکلات در سال جاری حل شود اما نباید فراموش کرد شرایط بازار فاکتور مهمی در عملکرد خودروسازان دیزلی محسوب می شود.

وی افزود: بازار و مشتری ۲ موضوع مهم برای وضعیت تولید و فروش مجموعه های دیزلی ساخت است.

به گفته طاهری، اگر حوزه بازار و مشتری به وضعیت با ثباتی نرسند نمی توان نسبت به آینده پیش بینی درستی داشت. زیرا خودروسازان براساس شرایط بازار تصمیم گیری می کنند.

مدیرعامل سروش همچنین با اشاره به روند کاهشی نرخ ارز و اتفاقات سیاسی پیش رو و تاثیر آن بر حوزه خودروسازان دیزلی، بیان کرد: کاهش نرخ ارز در کوتاه مدت منجر به رکود در بازار شد. در حال حاضر خرید و فروش ها انجام نمی شود و همه در انتظار ثبات نرخ هستند. اما در بلند مدت نیز باید منتظر ماند تا بازار به حالت ثبات رسیده و سپس درباره آن پیش بینی کرد. بدون شک ثبات در بازار ارز تاثیر بسیاری بر بازار خودرو و مشتریان آن خواهد داشت. در واقع با تغییرات نرخ ارز شاهد تغییر در قیمت ها خواهیم بود.

طاهری در ادامه با اشاره به مشکلات پیش روی این حوزه، اضافه کرد: شاید امروز مهمترین مشکل بحث تغییرات در ساختار موتورهای دیزلی باشد. به عنوان با ایجاد تغیرات باید موتورها ۵ و ۶ شود، این در حالی است که خودروسازان برای این تغییرات آمادگی ندارد و به یک معضل تبدیل شده است.

براساس این گزارش، کاهش نرخ ارز امروز خریدار و فروشنده را سردرگم کرده است، هر دو سوی بازار در انتظار نتایج مذاکرات برجام و به ثبات رسیدن نرخ ارز هستند تا بتوانند برای ماه های پیش روی خود برنامه ریزی کنند. فعالان حوزه خودروسازان دیزلی نیست در این روزها منتظر به ثبات رسیدن نرخ ارز هستند تا چشم انداز پیش روی خود را ترسیم کنند.

 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا