اخبارتاپخودرو

تنها راه بقا صنعت خودرو افزایش تولید است

حسن سنجری کارشناس صنعت خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار عصر خدمات در خصوص فشار مضاعف به خودروسازان برای افزایش تولید با وجود عدم سرمایه در گردش بیان کرد: اگر تولید از سوی خودروسازان افزایش پیدا نکند بازار به تعادل نمی رسد به همین دلیل باید تولید افزایش پیدا یابد تا این روند آمبولانسی عرضه و تقاضا بهتر شود.
وی در ادامه افزود:در افزایش تولید طبیعتاً نقدینگی بیشتر ایجاد می‌ شود و از طرف دیگر سرمایه در گردش برای شرکت های خودرویی بدست می آید.

این کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه تولید خودرو باید در کشور افزایش پیدا کند اظهار کرد: تنها راه تعادل بازار و حل مشکلات نقدینگی خودروسازان افزایش تولید است اما بحث اینجاست که این تولید زیان آور یا سود ساز است و این نکته بسیار مهمی است چرا که تولید همواره باید با سود روبرو باشد و طبیعتاً اگر تولید سود آور نباشد صنعت خودرو هر چقدر به جلو حرکت کند لاغر تر می شود.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر باید چه شرایطی فراهم شود تا تولید خودروسازان همراه با سود باشد تصریح کرد: قیمت‌گذاری دستوری عامل اصلی عدم سودآوری شرکت‌های خودروساز تا زمانی که شورای رقابت با قیمت‌گذاری دستوری می‌خواهد تا شرکت‌های خودروساز با فرمول این شورا قیمت گذاری کنند طبیعتاً شرکت های خودروسازی نمی‌توانند به اندازه که نیاز دارند خودرو را بالاتر از قیمت تمام شده به بازار عرضه کنند اتفاق بیفتد.

سنجری توضیح داد: در شرایط فعلی باید تولید همراه با سودآوری افزایش پیدا کند و در این شرایط باید قیمت‌ها اصلاح از طرفی دیگر هزینه‌های تولید کاهش یابد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا