اخباربرگزیده هاخودرو

نمادهای خودرویی بورس بی تفاوت به اخبار وین

به گزارش عصر خدمات، با آغاز دور جدید مذاکرات برجام در وین، رایزنی ها از آینده بازار در کشور آغاز شد. بازارهایی همچون خودرو که در ماه های اخیر در رکود به سر می برند، چشم به نتیجه مذاکرات و انتخابات ریاست جمهوری دوخته تا با باز شدن دورازه های جهانی خونی تازه به رگ های خودروسازان وارد شود.

اما در کنار این انتظار بازارهایی همچون ارز، سکه و بورس با انتشار اخباری از وین واکنش های مثبت و منفی از خود نشان داده است. بازار سرمایه نیز با ریزش و رشد شاخص طی روزهای گذشته همراه بود که بخشی از آن به تصمیمات سیاسی باز می گردد.

سهام خودروسازان نیز از این واکنش ها بی تاثیر نبود. در این باره حامد ستاک کارشناس بازار سرمایه گفت: در حال حاضر شرایط بازار به صورتی است که چندان خبر یا حتی دستورالعمل ها و آزادسازی قیمت ها بر آن اثر شگرفی نخواهد داشت و خیلی زودگذر شرایط مثبت و منفی تغییر می کند.

وی ادامه داد: در واقع امروز انتشار اخبار نمی تواند شرایط بازار را تحت تاثیر قرار دهد.

به گفته این کارشناس بازار سرمایه، باید تقاضا تقویت شود تا بازار واکنش مثبتی به همراه داشته باشد، در غیر این صورت با چنین اخباری بازار تغییر نخواهد کرد.

ستاک همچنین با اشاره به وضعیت هفته گذشته بورس، بیان کرد: در هفته گذشته خودرویی ها یک روز خوب را شروع کردند اما روز بعد از آن دوباره شاهد ریزش بودیم اما این موضوع ارتباطی با اخبار وین نداشت.

وی همچنین درباره آینده سهام خودرویی ها با توجه به انتخابات ریاست جمهوری و افزایش ۱۰ درصدی شورای رقابت، افزود: باید شرایط کلی بازار خوب شود تا سهام خودرویی ها نیز وضعیت بهتری پیدا کنند. سهام خودرویی ها که به نوعی لیدر بازار شده اند، نسبت به دیگر سهام ها شرایط بهتری داشتند هرچند ریزش های شدید تر را هم تجربه کرده اند. اما ابه طور کلی باید امیدوار بود تا شرایط بازار رونق پیدا کرده و خودرویی ها نیز از آن بهرمند شوند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا