عصر خدماتاستقرار ۲۱۱ کارشناس مبارزه با بیماری‌ها در مرز چذابه | عصر خدمات

استقرار ۲۱۱ کارشناس مبارزه با بیماری‌ها در مرز چذابه

مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت از استقرار۲۱۱ کارشناس مبارزه با بیماری‌ها و ۲۰۰ کارشناس بهداشت محیط در مرز چذابه خبر داد.

به گزارش عصرخدمات، مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت به همراه دکتر سید مهدی حسینی زاده – معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز- با حضور در مرز چذابه از وضعیت بهداشتی مواکب مستقر در مسیر طریق الحسین بازدید کرد و با حضور در پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی در جریان روند بیماریابی زائرین ورودی به کشور از نظر ابتلا به بیماریهای واگیر قرار گرفت.

مطلق در این بازدید ضمن تاکید بر غربالگری سندرمیک همه زائرین ورودی به کشور، اظهارکرد: دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با استقرار ۲۱۱ نفر از کارشناسان مبارزه با بیماریها و پزشک در پایگاه بهداشتی مرز چذابه و بیش از ۲۰۰ کارشناس بهداشت محیط جهت نظارت بر مواکب، عملکرد بسیار مناسبی را در بحث تامین سلامت زائرین داشته است.

مطلق افزود: در برنامه اربعین امسال به بیش از ۲۲۰ هزار نفر از زائران در زمان خروج از کشور آموزش بهداشت فردی و رعایت خودمراقبتی داده شده و حدود ۴۰ هزار نفر در زمان ورود به کشور تحت مراقبت سندرمیک بیماریهای واگیر قرار گرفته اند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت،  مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت در پایان گفت: کارشناسان بهداشت محیط روزانه سه نوبت از وضعیت بهداشت مواکب، کلرسنجی، سمپاشی سطوح و… بازدید به عمل می‌آورند و آموزش‌های لازم را به خادمان مواکب ارائه می کنند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار