اخبارتاپخودروویژه ها

از معاملات خانگی تا تعطیلی نمایشگاه های خودرو

به گزارش عصر خدمات، رکود در بازار خودرو دامن نمایشگاه های خودرو را هم گرفته است. بخش زیادی از نمایشگاه داران خودرو در پی ادامه دار شدن رکود در بازار خودرو تصمیم به تعطیل کردن فعالیت خود گرفتند.

در این میان خبرهایی مبنی بر تعطیل شدن ۷۰درصد نمایشگاه های خودرو به گوش می رسد.

کاظم  محمدی نیکخواه عضو هیات مدیره اتحادیه نمایشگاه داران خودرو درباره این موضوع بیان کرد: متاسفانه این اتفاق رخ داده است. سایت های فروش و جمعه بازارها شرایط را به صورتی کرده است که مردم هم چندان به ضوابط و قوانین توجه نداشته باشند، در حالی که نمایشگاه ها براساس قوانین و مقررات فعالیت دارند.

وی ادامه داد: مردم به دنبال آن نیستند که این افراد و مجموعه هایی که در خرید و فروش خودرو فعال هستند، مجوز دارند یا خیر. شاید آمار ۷۰ درصدی کمی بزرگنمایی باشد اما دو سال است که شاهد تعطیل شدن نمایشگاه ها هستیم.

محمدی نیکخواه افزود: زمانی که معامله ها در آپارتمان ها و سایت ها انجام می شود، بی انصافی در حق نمایشگاه داران است. مالیات و عوارض از سوی نمایشگاه داران پرداخت می شود اما فعالیت بیشتر در سایت ها صورت می گیرد.

مدیره اتحادیه نمایشگاه داران خودرو  با بیان اینکه نمی توان به سایت ها و… صفت دلالی داد، افزود: زمانی که نرخ بهره سپرده های بانکی از سوی بانک مرکزی کاهش یافت شاهد سرازیر شدن حجمی از نقدینگی به بازار بودیم و خودرو که وسیله ای مصرفی بود به کالای سرمایه ای تبدیل شد. مردم شروع به خرید خودرو کردند و آن را در خانه نگه داشتند تا با افزایش قیمت آن را بفروشند. البته این حضور چنین افرادی در بازار مقطعی است و بعید است پس از قروش ماشین ها مجدد به دنبال خرید و فروش خودرو بروند.

به گزارش خودروکار، افزایش فعالیت سایت های خرید و فروش خودرو علاوه بر تنش در بازار خودرو، فعالیت نمایشگاه های خودرویی را با مشکل همراه کرد. امروز بخشی از فعالان صنف نمایشگاه داران به سراغ فعالیت در بخش های دیگر رفته اند. این موضوع را می توان ناشی از عدم حل مشکلات صنعت خودرو دانست که منجر به تعطیلی فعالیت ذینفعان خود شده است.

 

 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا