اخبارتاپخودروویژه ها

عرضه فیدلیتی درهفته اول تیرماه انجام می شود/ فیدلیتی با قیمت زیر 700 میلیون بفروش می رسد

به گزارش عصر خدمات،  محمد ضرابیان مدیرعامل شرکت بهمن موتور در وبینار خبری بهمن موتورز اظهار کرد: خودرو فیدلیتی دارای موتورتوربوشارژ و گیربکس دوال کلاچ بوده و سیستم های ایمنی موجود در این خودرو مطابق با معیارهای روز صنعت خودرو در جهان است.

وی در ادامه افزود: سرمایه گذاری گروه روی در پروژه، فیدلیتی بسیار زیاد است و تیراژ بالا هدف نهایی بوده و در سال اول برای ۹۲۰۰ دستگاه برنامه تولید این خودرو را داریم.

مدیر عامل شرکت بهمن موتور یادآور شد: در سال های آتی حدود ۱۲ تا ۱۵ هزار دستگاه و در سالی های بعد هدف گذاری بهمن تولید ۲۰ هزار دستگاه فیدلیتی در سال است.

ضرابیان در توضیح خصوصیات خودرو فیدلیتی اظهار کرد: این خودرو ۱.۵ لیتر توربو با ۱۵۵ اسب بخار بوده که می تواند ۲۳۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند . موتور این خودرو منحصر به فرد بوده و در مسیر داخلی سازی بهمن موتور قصد دارد قوای محرکه را با توجه به پتانسیل های گروه خودروسازی بهمن از داخل تولید کند.

وی گفت:نمایشگاه داخلی سازی که قبلا توسط گروه بهمن برای داخلی سازی و مشارکت قطعه سازان کشور برگزار شد، برنامه بهمن خودکفایی بالای این خودرو در ساخت قطعات است تا بتواند با قیمت رقابتی فیدلیتی را وارد بازار کند.

مدیر عامل شرکت بهمن موتور بیان کرد: با توجه به این که مالکیت پلتفرم فیدلیتی متعلق به شرکت بهمن است، می توانیم نسخه های جدید تری از این خودرو را تولید و عرضه کنیم. در واقع نسخه های فیس لیفت این خودرو هم در برنامه بهمن وجود دارد و از توانمندی های مجموعه تیوان در تامین قوای  محرکه این خودرو استفاده می شود.

در ادامه این برنامه امیر میرمنصف رییس سازمان فروش و خدمات در خصوص زمان عرضه خودروی فیدلیتی محصول جدید گروه بهمن در سال جاری گفت: در هفته اول تیرماه عرضه فیدلیتی انجام می شود. این خودرو همچون دیگنیتی از طریق سایت ایرانی کار به فروش می رسد.

وی با بیان اینکه از فروش خودرو در بهمن استقبال بالایی صورت گرفته گفت : فروش خودرو در بهمن با توجه به ظرفیت تولید انجام می شود و چون مجوز پیش فروش نداشتیم، به اندازه ظرفیت تولید یک ماهه فروش انجام شد که به دلیل قیمت مناسب و کیفیت بالا استقبال بیش از ظرفیت را پیش رو داشتیم.

رییس سازمان فروش و خدمات تصریح کرد: در ابتدای فروش با توجه به ظرفیت های تولید و البته استقبال بازار امکان فروش تسهیلاتی را نداریم اما در آینده امکان اینگونه فروش وجود دارد به علاوه قیمت دیگنیتی در عرضه اولیه از فیدلیتی پایین تر خواهد بود.

میرمنصف توضیح داد: بهمن موتورز به دلیل سرمایه گذاری کلان روی این خودرو سعی کرده تا حد امکان با استفاده از افزایش تیراژ قیمت تمام شده را کمتر از ۷۰۰ میلیون تومان نگه دارد و قصد دارد با این خودرو سهم خوبی از بازار شاسی بلندها به دست بیاورد. و نکته حائز اهمیت این است که این خودرو ۵ سال یا ۱۵۰ هزار کیلومتر گارانتی خواهد داشت.

ضرابیان مدیرعامل شرکت بهمن موتور درخصوص بازارهای منطقه ای اظهار کرد: برای بازارهای منطقه ای برنامه ریزی هایی شده و دو برند فیدلیتی و دیگنیتی در خارج از کشور عرضه خواهند شد. اما زمان عرضه در بازارهای بین المللی مشخص نیست.

مدیرعامل شرکت بهمن موتور با اشاره به اینکه بهمن به دنبال رضایت مشتریان در درجه اول است گفت: به همین دلیل قیمت خودرو با توجه به کیفیت محصول ارزنده خواهد بود.

وی یادآور شد: راهی که بهمن به عنوان یک شرکت پیشرو برای فعالیت در این حوزه انتخاب کرده ، ثبت محصول با برندهای داخلی است. در نتیجه در بحث تامین قطعات و تحریم ها نیز مشکلات کمتری داریم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا