اخبارتاپخودروویژه ها

تولید ایران خودرو دیزل تا ۴ برابر رشد کرد

به گزارش خبرنگار عصر خدمات، نشست سازندگان قطعات و مجموعه های ایران خودرو دیزل با قطعه سازان و زنجیره تامین داخلی با هدف داخلی سازی قطعات طی روز جاری برگزار شد.

جواد توسلی مهر مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل با تقدیر از زنجیره تامین و قطعه‌سازان بیان کرد: با نیرو و توان زنجیره تامین تولید ایران خودرو دیزل تا ۴ برابر رشد کرد.

وی در ادامه افزود: بخشی از مشکلات حوزه تولید فاصله‌ای است که بین زنجیره تامین و تولید کننده به وجود آمده زیرا این حوزه جذابیت‌های سرمایه‌گذاری خوبی دارد اما باید فاصله ها در این حوزه از بین برود و لبت نقدینگی هم نقش موثری در این رابطه دارد.

توسلی مهر با اشاره به اینکه حدود ۲۵۰ هزار محصول ایران خودرو دیزل در بازار کشور فعال هستند اظهار کرد: در بخش خدمات جذابیت‌های زیادی برای تولیدکنندگان و قطعه‌سازان از سوی شرکت ایران خودرو دیزل ایجاد شده و این شرکت حدود ۳۲۰ میلیارد تومان سود عملیاتی را تجربه کرده در حالی که سال قبل از آن بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان ضرر روی دوش شرکت بوده است.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل با بیان اینکه سهم ایران خودرو دیزل از نوسازی ناوگان خودروهای تجاری فرسوده به بیش از ۶۴ هزار دستگاه رسیده است تصریح کرد: ارزش ریالی این دستگاه ها چند هزار میلیارد تومان است به طور مثال ظرفیت تولید در سال جاری برای پیکاپ از ۴۲۱ دستگاه در سال قبل هزار دستگاه در سال جاری خواهد رسید بعلاوه پیکاپ بنزینی ایران خودرو دیزل با گیربکس اتوماتیک نیز محصول جدید این شرکت است که در کلینیکی که برای آن برگزار شد بسیار مورد استقبال مشتریان قرار گرفت.

توسلی توضیح داد: از جمله اهداف ما بازارهای بین المللی است که قبلاً در آن حضور داشته ایم این بازارها حوزه آفریقا و خلیج فارس هستند ضمن اینکه بازارهای آمریکای جنوبی و شرقی در آسیا هم از بازارهای هدف ما هستند و در هفته گذشته نیز چند دستگاه به این شرکت‌ها صادر شد.

توسلی مهر یادآور شد: در سال جاری برنامه خودکفایی ایران خودرو دیزل در بخش ارزبری کاهش ٧٠میلیون یورویی یا٢ هزار میلیاردی بوده و با وجود ظرفیت برندی که در بازار موجود است، رهبری بازار کار و تجاری امیدواریم با حمایت زنجیره تامین با ایران خودرو دیزل خواهد بود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا