اخبارتاپخودروویژه ها

افزایش سرمایه ایران خودرو از ۵۰۰ میلیارد تومان به ۹ هزار میلیارد تومان

به گزارش خبرنگار عصر خدمات، فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در نشست سازندگان قطعات و مجموعه ایران خودرو دیزل به قطعه‌سازان با بیان اهداف و برنامه‌های این نشست اظهار کرد: هدف این است که برنامه هایمان را بیشتر تشریح کنیم و با وجود زنجیره تامین قدرتمند نمی توان اهداف را محقق کرد.

وی ادامه داد تقسیم وظایف درست در تولید و تامین قطعات می‌تواند به توفیق های این شرکت کمک بسزایی کند مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو تصریح کرد: اولین عامل اصلی در توفیقات حوزه دیزل اراده بوده اما تحریم هم باعث شده در زانوی خودمان بگذاریم و نباید در آینده به این موضوع بی‌توجهی شود.

مقیمی با بیان اینکه در ابتدای هر پروژه قطعه‌سازان باید در جریان باشند و در مورد محصولات جدید باید دیتیل ها رعایت شود اظهار کرد: در شناوری قیمت ارز ما اگر این موضوع در دستور کار قرار دهیم زمان به طور مثال امروز خط اتوبوسی که ۹ سال تعطیل بوده روزانه پنج دستگاه تولید را تجربه می کند.

 مدیرعامل شرکت ایران خودرو با بیان اینکه افزایش سرمایه ایران خودرو از ۵۰۰ میلیارد تومان به ۹ هزار میلیارد تومان می‌رسد گفت: تا شرکت کشش مدیریت فضا را داشته باشد زیرا زیرا قرار است هزار و ۲۰۰ هزار خودرو توسط این شرکت تولید شود به علاوه نگاه به این شرکت کلان است و این حرکت داخلی‌سازی اگر قرار است ادامه پیدا کند باید با برنامه و شفاف و به روز باشد.

مدیرعامل ایران خودرو ادامه داد: از ۶۴ درصد محصولات جدید نیز در دستور کار قرار گرفته و تلاش هایی در خصوص جایگزینی یا باز ساخت خودروهای مسافری فرسوده صورت گرفته اما این مهم نیاز به حمایت دارد در نتیجه اگر ظرفیت سازی انجام نشود واردات اتفاق می افتد.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو خاطرنشان کرد: در سال‌های قبل تا این زمان از خرداد ماه پیش ۲۳۰ دستگاه خودرو تولید شده بود اما در حال حاضر تولید بیش از ۸۰۰ دستگاه رسیده و ایران خودرو دیزل پتانسیل دارد که حتی قطعات و مجموعه را در بخش داخلی سازی به صورت مگامال و قطعه‌سازان داخلی واگذار کند.

وی توضیح داد: سطح کیفی محصولات را باید حفظ کرد و با افزایش تیراژ همچنین باید قطعه‌سازان هم در افزایش کیفیت یاری کند از دیگر بخش هایی که باید روی آن بیشتر کار کنیم بحث‌های فناوری و امروز در بخش برق الکترونیک به زودی است این  ECU داخلی سازی شده رونمایی خواهد شد.

مقیمی در پایان گفت: در بحث تکناز به محصول و گسترش سبد نیز کارهای صورت گرفته و پتانسیل هایی در این زمینه وجود دارد که از جمله آن باید به خودروهای تولیدی و خدماتی اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا