اخباربرگزیده هاخودروویژه ها

محیطزیست امانتی است که ایران‌خودرو برای صیانت از آن می‌کوشد

به گزارش خبرنگار عصر خدمات، صنعتگران ایران خودرو در چند سال اخیر موفق شدند با افزایش  تیراژ تولید موتورهای کم مصرف TU5، TU3 با کاهش تولید موتورهای XU7 وطراحی و توسعه موتور دیزل با مصرف ۴.۹  لیتر در ۱۰۰ کیلومتر حدود ۳.۷  لیتر میانگین سوخت محصولات شرکت را کاهش دهند.

همچنین برنامه‌های توسعه و تولید موتور TU5 پلاس و پروژه تولید ای اف سون پلاس بنزینی و گازسوز را در دست اقدام قرار دادند در حوزه آلایندگی هم می‌توان به ارتقاء استانداردهای آلایندگی های موتور ‏های ef7 ، TU5 و TU3 بسته یورو ۵ برنامه ریزی برای ارتقای موتور XU7  پلاس اشاره کرد .

لازم به ذکر است به منظور  تقویت  ناوگان حمل و نقل عمومی تعداد یکصد دستگاه اتوبوس و مینی بوس در دی ماه سال ۹۹ به شهرداری تهران تحویل گردید اقدامات مربوط به بهبود عملکرد محیط زیستی به محصولات محدود نمی شود.

ایران خودرو آلودگی هوای منابع ثابت و  متحرک داخل شرکت او را نیز به صورت منظم پایش می کند این عملیات شامل اندازه گیری آلاینده ها ی خارج شده از دودکش ها و همچنین  اگزوز ناوگان  لجستیک داخلی شرکت یعنی اتوبوس مینی بوس و کامیون ها نیز می شود.

فعالیت ها و فرایندهای تولید خودرو نظیر هر صنعت فعال دیگر ناگزیر به مصرف آب و تولید فاضلاب است  آنچه که در این میان حائز اهمیت است نحوه مدیریت فاضلاب تولیدی مطابقت خروجی فرایند تسویه با استانداردهای عمومی تعبیه‌شده  است.

شرکت ایران خودرو دارای مجهز ترین و کاملترین سیستم  تسویه بوده که فاضلاب در ۲تسویه خانه مجزا تسویه می شود و پساب حاصل از این فرایند ها برای مصارف خطوط تولید و آبیاری فضای سبز در شرکت استفاده می شود.

بر اساس طبقه بندی پسماند شرکت ایران خودرو تمامی انواع پسماندهای عادی  صنعتی ویژه کشاورزی و پزشکی را تولید نموده است و در چارچوب الزامات قانونی مدیریت اجرایی آن را برعهده دارد یکی از مهمترین اقداماتی که در این زمینه در شرکت انجام می شود تفکیک از مبدا پسماندهای ویژه در کلیه مبادی تولید انجام می گیرد که از آن جمله می‌توان به لجن  رنگ و لجن تسویه خانه و تنظیف های  آغشته به مواد شیمیایی اشاره نمود در حوزه مدیریت  اجرایی پسماندهای ویژه  پس از ایجاد سامانه نظارتی سازمان حفاظت محیط زیست تمامی این پسماندها تحت نظارت سازمان حفاظت محیط زیست به شرکتهای ذیصلاح برای بازیافت و یا امحا تحویل می‌شود.

جالب است بدانید توسعه فضای سبز همیشه دغدغه شرکت ایران خودرو بوده از سال گذشته با  تدبیر مدیریت ارشد با احترام به طبیعت مقرر گردید به ازای هر پرسنل جدید یک اصل نهال در خارج از شرکت کاشته شود.

شرکت ایران خودرو بر این باور است که محیط زیست بیش از آنکه وارث نیاکان ما باشد امانت نسل های بعدی بوده  و می بایست سالم و با کمترین آسیب به دستشان برسد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا