اخبارخدمات نهاد های اجتماعی

واردات غیرقانونی خودرو ناشی از سیاست‌گذاری غلط است

به گزارش عصرخدمات، شهرام آزادی، اظهار کرد: شرکتهای واردکننده خودرویی که مرتکب تخلف در ثبت سفارش و واردات خودرو شده‌اند باید نسبت به کار خود پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه با این حال باید به ریشه‌های این موضوع نیز پرداخت، خاطرنشان کرد: وقتی به یکباره واردات خودرو را متوقف می‌کنیم زمینه برای تخلفاتی همچون ثبت سفارش و واردات غیرقانونی خودرو فراهم می‌شود.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: اگر سال گذشته وزارت صنعت به هر دلیلی می‌خواست واردات خودرو را محدود کند، راهش توقف یکباره و چند ماهه واردات نبود بلکه باید به جای ممنوعیت، محدودیت‌هایی در این حوزه وضع می‌شد.

وی افزود: اما وقتی به یکباره و بدون هیچ هشداری واردات را متوقف می‌کنیم راه برای تخلفاتی همچون اعمال نفوذ و ثبت سفارش و واردات غیرقانونی خودرو باز می‌شود.

آزادی با بیان اینکه البته این سخنان به معنای نادیده گرفتن نقش شرکتهای متخلف در این حوزه نیست، تصریح کرد: ثبت سفارش و واردات غیرقانونی خودرو موضوع قابل اغماض و چشم‌پوشی نیست و باید با عاملان آن به شدت برخورد شود.

اخیرا وزیر صنعت، معدن و تجارت لیست شرکتهای دخیل در پرونده ثبت سفارش و واردات غیرقانونی خودرو را منتشر کرد.

در این لیست نام چند شرکت نمایندگی رسمی واردکننده خودرو شامل پرشیا خودرو، آسان موتور و ایرتویا به چشم می‌خورد. باقی شرکتهای حاضر در این لیست نیز واردکنندگان غیررسمی و غیرنمایندگی خودرو هستند.

منبع: ایسنا
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا