عصر خدماتفعالیت ۴۸۰ کلینیک مددکاری اجتماعی در کشور | عصر خدمات

فعالیت ۴۸۰ کلینیک مددکاری اجتماعی در کشور

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: ۴۸۰ کلینیک مددکاری اجتماعی در کشور فعالیت می‌کنند.
به گزارش عصر خدمات، حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در همایش مددکاری اجتماعی و توسعه پایدار که امروز (سه شنبه؛ ۲۲ آبان ماه) برگزار شد، اظهار کرد: مددکاری اجتماعی در عرصه‌های مختلف جامعه کارکرد‌های بسیار و نقش اثرگذاری در حوزه‌های فردی و خانواده دارد و باید از این ظرفیت در بخش‌های اجتماعی جامعه بیشتر استفاده کنیم.
وی افزود: از ظرفیت‌های مددکاری باید در عرصه سیاست‌های اجتماعی استفاده شود و به سمت ایجاد قطب‌های مختلف مددکاری اجتماعی برویم، به عنوان مثال وزارت بهداشت می‌تواند در حوزه مددکاری در بیمارستان‌ها سرآمد باشد و یا اینکه مددکاری را به سطح مدارس ببریم.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اجرای طرح نماد در مدارس گفت: در طرح نماد از مددکاران در مدارس استفاده می‌شود.
مسعودی فرید گفت: ۴۸۰ کلینیک مددکاری اجتماعی در کشور وجود دارد که خدمات زیادی ارائه می‌دهند.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: ما باید به سمت مددکاری اجتماعی فراتر از خدمات اجتماعی پیش رویم و عدالت اجتماعی را ایجاد و نابرابری‌های اجتماعی را نابود و نسبت به توانمندسازی افراد اقدام کنیم.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه باید به مددکاری اجتماعی در عرصه سیاست اجتماعی و رفاه اجتماعی توجه شود، گفت: ما باید به سمت مددکاری اجتماعی فراتر از حوزه ارائه خدمات به افراد و ایجاد دسترسی‌های برابر و عدالت اجتماعی در کاهش نابرابری حرکت کنیم.
منبع: عصر تشکل
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار