عصر خدماتنظارت و پایش آنلاین نحوه توزیع و قیمت‌های تجهیزات پزشکی | عصر خدمات

نظارت و پایش آنلاین نحوه توزیع و قیمت‌های تجهیزات پزشکی

مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: نحوه توزیع و قیمت‌های تجهیزات و ملزومات مصرفی توسط سامانه‌های آنلاین اداره کل تجهیزات پزشکی پایش لحظه‌ای می‌شوند.

به گزارش عصرخدمات، دکتر رضا مسائلی درباره تخلفات نحوه توزیع و قیمت‌های تجهیزات و ملزومات مصرفی گفت: با کسانی که خارج از چارچوب  تعریف شده عمل کنند، برخورد قانونی می‌کنیم و این موضوع از طریق ستاد، دانشگاه‌های علوم پزشکی و سامانه ۱۹۰ رصد می شود.

مسائلی با اشاره به اینکه نوسانات نرخ ارز در بازار منجر به گرانی در همه حوزه‌ها از جمله تجهیزات پزشکی شده است، اظهارکرد: نظارت‌های مستمر این اداره کل از طریق ایجاد زیرساخت‌ها و سامانه‌های آنلاین به شفاف‌سازی و پایش وضعیت این حوزه کمک بسیاری می کند.

وی با اشاره به تنوع تجهیزات پزشکی و وجود ۲۸۰ هزار قلم تجهیزات و ملزومات پزشکی در کشور گفت: حجم بازار تجهیزات پزشکی در سال ۲۰۲۰ در دنیا ۴۳۰ و در ایران ۲.۷ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به وجود ۱۰۰۰ شرکت تولیدکننده و ۲۲۰۰ شرکت واردکننده تجهیزات پزشکی خاطرنشان کرد: در راستای برخورد با تخلفات این حوزه و با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی، شعبه‌هایی از این سازمان در اداره کل تجهیزات پزشکی تاسیس شد.

مسائلی در ادامه اظهارکرد: بسیاری از پروسه‌های درمانی به تجهیزات و ملزومات پزشکی های‌تک نیاز دارند که در صورت عدم دسترسی سلامت مردم تهدید خواهد شد.

وی تاکید کرد: با همکاری دولت برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی و جلوگیری از آسیب به مردم در دوران تحریم، ۳.۵ میلیارد دلار ارز اختصاص یافت که سهم تجهیزات و ملزومات پزشکی ۱.۴ میلیارد دلار است.

مسائلی در ادامه گفت: در تمام کشورها یکی از وظایف مهم حاکمیت، تامین دارو و تجهیزات پزشکی برای بیماران است که این امر مورد تاکید سازمان جهانی بهداشت است اما متاسفانه دشمنان ما از آن به عنوان حربه‌ای برای ایجاد جو نارضایتی در بین مردم استفاده می‌کنند.

بنا بر اعلام وبدا، مشاور وزیر بهداشت افزود: ایجاد محدودیت و تهدید کشورها در داشتن تبادلات مالی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی با ایران، دقیقا این ادعای مسئولان آمریکایی که دارو و تجهیزات جزو تحریم‌ها نیست را رد می‌کند و غیر منصفانه ترین رفتاری است که به نام حقوق بشر انجام می‌شود. از سوی دیگر هدف اصلی از اعمال تحریم‌های اقتصادی نمایش ناکارآمدی نظام است و ما به عنوان مسئولان در حوزه تامین دارو و تجهیزات پزشکی باید بتوانیم با تلاش برای انجام کار خوب اجازه ایجاد این تفکر را ندهیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امید داریم که با نظارت دقیق و مستمر بتوانیم تحریم‌ها را مدیریت کنیم و از این محدودیت‌ها در حمایت از تولیدات داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی بهره بگیریم.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار