عصر خدماتآغاز طرح زمستانی پلیس از 22 آذر ماه | عصر خدمات

آغاز طرح زمستانی پلیس از ۲۲ آذر ماه

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از آغاز طرح زمستانه پلیس و دیگر دستگاهها در جاده‌های سراسر کشور از 22 آذر ماه خبر داد.

به گزارش عصرخدمات، سردار تقی مهری در جلسه کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های زمستانی که صبح امروز در شهرک آزمایش برگزار شد گفت: طرح زمستانی پلیس و دیگر دستگاهها از ۲۲ آذرماه در جاده‌های سراسر کشور به ویژه جاده‌ها و گردنه‌های برفی آغاز شده و تا ۲۲ اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان این که لازم است تمامی دستگاهها با آمادگی کامل در این طرح حضور داشته باشند، ادامه داد: در زمستان سال ۹۶ ، ۳۴۰۰ نفر در تصادفات جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۶۸ درصد در معابر برون شهری و ۳۲ درصد در معابر درون شهری دچار حادثه شدند.

سردار مهری افزود: همچنین ۳۸ درصد تصادفات به دلیل خستگی و عدم توجه به جلو ؛ ۲۲ درصد تصادفات به دلیل سرعت غیر مجاز و ۱۳ درصد تصادفات به دلیل سبقت غیر مجاز رخ داد که این نشان می‌دهد تنها سه عامل باعث وقوع بیش از ۷۰ درصد از تصادفات شده است.

وی از دستگاههای مسئول خواست تا خودروها و تجهیزات خود را به شکل دقیق بررسی کند و نیروهای امداد و نجات نیز آمادگی خود را ارتقاء دهد.

رئیس پلیس راهور ناجا اظهار کرد:‌ هر چند پیش بینی شده بارش‌ها زودتر آغاز شود؛ اما لازم است هواشناسی نیز پیش بینی‌های خود را زودتر و به موقع اعلام کند.

سردار مهری با بیان این که ریزش کوه و ریزش بهمن، برف و کولاک و آبگرفتگی و یخ زدگی معابر از جمله مهمترین اتفاقات در زمستان هستند، گفت: لازم است رانندگان نیز حتما با باک پر در جاده‌ها تردد کنند. تجهیزات زمستانی همچون زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند و تجهیزات گرمایشی خودرو نیز سالم باشند. همچنین در طول سفر نیز باید وعده غذایی کافی به همراه داشته باشند و قبل از حرکت وضعیت جاده‌ها را از سامانه ۸۸۲۵۵۵۵۵ استعلام کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی همچنین به اقدامات پلیس در اربعین اشاره کرد و گفت: امسال به کارگیری سامانه‌ها و تجهیزات نقش موثری در کاهش تصادفات و حوادث داشت و استفاده از سامانه سپهتن در حمل ونقل عمومی بسیار موثر بود.

وی در پاسخ به سوالی در مورد اجرای طرح سراسری معاینه فنی نیز گفت: دوربین‌های قبلی که فعال هستند اما در خصوص دوربین‌های جدید و امکاناتی که باید در اختیار بگیرند نیز پلیس تهران بزرگ اقدامات خود را انجام خواهد داد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار