عصر خدماتنیمی از مراکز نگهداری کودکان بهزیستی 10 نفره است | عصر خدمات

مدیر کل سازمان بهزیستی:

نیمی از مراکز نگهداری کودکان بهزیستی ۱۰ نفره است

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان بهزیستی، با اشاره به وجود 650 مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست این سازمان در سراسر کشور گفت: در بیش از نیمی از این مراکز تنها پنج تا 10 نفر نگهداری می شوند.

به گزارش عصر خدمات، مدیرکل امور کودکان و نوجوانان بهزیستی گفت: کودکان بی سرپرست و بدسرپرست در مراکز نگهداری بهزیستی ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفره و به صورت اردوگاهی نگهداری می شدند اما از سال ۱۳۷۸ توسعه مراکز با جمعیت کمتر در برنامه های بهزیستی قرار گرفت و اکنون نیز در بیشتر مراکز کمتر از ۱۰ یا حتی پنج نفر از کودکان و نوجوانان نگهداری می شوند.
وی اظهار کرد: نگهداری کودکان در جمعیت های کمتر، امکان رسیدگی و توجه به آنان را بیشتر و از سوی دیگر محیطی مانند خانه و خانواده برای آنان فراهم می کند.
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان بهزیستی خاطرنشان کرد: این سازمان در نظر دارد تعداد مراکز نگهداری کم جمعیت کودکان را افزایش دهد و شمار کودکان در یک مرکز را کاهش دهد.
نفریه تصریح کرد: از ۶۵۰ مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست بهزیستی، ۶۰۰ مرکز از سوی خیریه ها اداره می شود و در هر استانی که متقاضی وجود داشته باشد، مراکزی تحت نظارت بهزیستی به آنها واگذار خواهد شد.
وی اضافه کرد: همچنین ۳۴ شیرخوارگاه برای نگهداری کودکان از بدو تولد تا ۶ سالگی در کشور وجود دارد؛ شیرخوارگاه ها جزو وظایف حاکمیتی به شمار می روند و به بخش خصوصی واگذار نخواهند شد زیرا در این صورت ممکن است بحث فرزندخواندگی با مشکلاتی روبرو شود.
به گفته نفریه، در حال حاضر ۱۰ هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست در مراکز نگهداری بهزیستی موسوم به مراکز شبه خانواده نگهداری می شوند.

 

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار