اخبارخودروویژه ها

بازار ایران یک بازار استراتژیک برای همکاری با چین/ ریسک سرمایه گذاری در ایران قابل قبول است

به گزارش خبرنگار عصر خدمات Lou Guoyi قائم مقام مدیر عامل دایون در گوانجو چین در نشست خبری شرکت صنایع خودروسازی ایلیا گفت: ایران بازار بزرگی است و در منطقه قرار گرفته که پتانسیل بالایی در آن قرار دارد دایون به بازار ایران به عنوان یک بازار استراتژیک نگاه می کند و تمایل دارد در بخش تحقیق و توسعه در ایران سرمایه‌گذاری نماید.

قائم مقام مدیرعامل دایون بیان کرد: شاسی بلند  y5 در محصولی است که در رده SUVهای واقعی جای می‌گیرد این محصول به دلیل اینکه شاسی و بدنه مستقل دارد یک محصول شاسی بلند به حساب می‌آید.

وی در ادامه افزود: در این بخش از بازار ایران خلعی وجود دارد و بازار خودرو در این بخش عمدتاً به خودروهای کارکرده سالهای گذشته می رسد و تنها یک محصول صفر کیلومتر در این مورد وجود دارد از این رو دایون  Y5 می‌تواند این خلع را برای مشتریان ایرانی برطرف کند .

وی با اشاره به داخلی سازی ۲۰ درصد این خودرو در ایران تصریح کرد: این شاسی بلند در ایران با داخلی سازی  ۲۰ درصد در آغاز تولید همراه است و کم کم به ۲۵ درصد داخلی سازی خواهیم رسید. او اشاره کرد تا پایان ۱۴۰۱ هدف تولید ۶ هزار دستگاه از این خودرو است. این خودرو در صورت ثبات شرایط اقتصادی و به خصوص نرخ  ارز با قیمت ۸۸۰ تا ۸۹۰ میلیون تومان به بازار عرضه  می شود.

صرافی مدیر مارکتینگ شرکت صنایع خودروسازی ایلیا این نشست با اشاره به زیرساخت‌های موجود در شهرک صنعتی کاوه که قبلاً در ۲۰ هزار مترمربع در سال احداث شده است اظهار کرد: زیرساخت هایی که در گذشته برای تولید خودروهای برند بورگوارد احداث شده بود با تولید پلت فرم دایون کالیبره شده هرچند کیان موتور وارنا که یکی دیگر از شرکت های هلدینگ هستند هنوز نماینده رسمی بورگوارد در ایران به شمار می آیند و در صورت شرایط همکاری دوباره فراهم شود این خودرو نیز در سبد عرضه قرار خواهد گرفت.

قائم مقام مدیرعامل دایون با اشاره به شرایط همکاری دایون و شرکت صنایع خودروسازی ایلیا در شرایط تحریم توضیح داد: در حال حاضر ایران و چین دو شریک تجاری خوب برای همه شما می‌آیم و ارتباط همیشه شرایط تحقق نیز ادامه داشته و حتی می‌توان ممکن است محصولاتی با توجه به شرایط ایران تولید کند که از نظر مصرف کننده نیازهای آنها را برطرف کنند ضمن اینکه در عراق، یمن، افغانستان و چند کشور دیگر دایون مشتری دارد اما فکر می‌کنم ایران ثبات بیشتری در همکاری ها داشته باشد.

Lou Guoyi در ادامه این نشست اظهار کرد: در شرایط فعلی با شرکت صنایع خودروسازی ایلیا در مورد این که بتوانیم بازار منطقه را از طریق تولید در ایران تغذیه کنیم صحبت‌هایی انجام شد و می توانیم صادرات به منطقه را از طریق ایران انجام دهیم.

صرافی مدیر مارکتینگ شرکت صنایع خودروسازی ایلیا درخصوص قیمت و شرایط فروش دایون Y5 توضیح داد: برنامه فروش این محصول به صورت فوری بوده و قصد داریم اولین برنامه فروش را در اواخر آبان یا اوایل آذر سال جاری انجام دهید خدمات پس از فروش که امروز یکی از نگرانی‌های مهم خریداران محسوب می‌شود توسط کیان موتور وارنا که خدمات پس از فروش بورگوارد را نیز ارائه می دهد انجام خواهد شد؛ تا پایان سال بازارفروش به سمت شهرهای شمالی گسترده‌تر می‌شود و تا پایان یک سال آینده نیز بین ۱۰ الی ۱۵ مرکز خدمات فرد از فروش در کشور خواهیم داشت .

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا