عصر خدماتموضوع یارانه در بودجه سال آینده بررسی می شود | عصر خدمات

وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه هئیت دولت:

موضوع یارانه در بودجه سال آینده بررسی می شود

وزیر اقتصاد گفت: موضوع یارانه در قالب بودجه و سیاست‌های سال آینده مورد بحث قرار می‌گیرد هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است.

به گزارش عصرخدمات، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص تغییرات انجام شده در تیم اقتصادی دولت، گفت: طراحی سیاست‌های اقتصادی در دولت اصلا به فرد متکی نیست. این یک کار جمعی است که با ریاست رییس جمهوری موارد مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود.

وی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت بازار جدید ارزی اظهار کرد: خوشبختانه در مصوبه‌ای که در شورای عالی اقتصادی تصویب شده تسهیلات قابل توجهی در نظر گرفته شده تا بخش خصوصی آزادتر در بازار ورود کند.

وزیر اقتصاد درباره اینکه اگر اس وی پی به نتیجه نرسد، چه راهکاری برای دورزدن تحریم‌ها وجود دارد، گفت: چرا می‌گوییم به نتیجه نرسد؟ تلاش می‌کنیم و امیداواریم به نتیجه برسد. حتما راه‌های جایگزین طراحی شده و ما خود را متکی به یک راه حل نمی‌کنیم که اگر این راه حل بر فرض محال به نتیجه نرسد با مشکل روبه‌رو شویم.

دزپسند در پاسخ به پرسشی درباره حذف یارانه اقشار پردرآمدها، اظهار کرد: موضوع یارانه در قالب بودجه و سیاست‌های سال آینده مورد بحث قرار می‌گیرد هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است.

وی با اشاره به شکل گیری اتاق مدیریت ضدتحریم در وزارت اقتصاد، خاطر نشان کرد: اتاق مدیریت ضدتحریم را مدتهاست شکل دادیم و در حال پایش اقدامات طرف خارجی و برخورد و مقابله با آن از سوی خودمان هستیم.

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار