عصر خدماتوزیر بهداشت دو طرح درمانی را در مشهد افتتاح کرد | عصر خدمات

وزیر بهداشت دو طرح درمانی را در مشهد افتتاح کرد

طرح توسعه دانشکده دندانپزشکی مشهد با راه اندازی 120 یونیت دندانپزشکی و همچنین 11 اتاق عمل جراحی چشم در بیمارستان خاتم الانبیاء مشهد روز شنبه طی مراسمی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهره برداری شدند.

به گزارش عصرخدمات، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم گفت: بهره برداری از طرحهایی که اکنون شاهد افتتاح آن در مشهد هستیم نقش مهمی در ارتقای خدمات رسانی به بیماران در حوزه دندانپزشکی و چشم پزشکی دارند.
دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی افزود: خدمات دندانپزشکی در بخش دانشگاهی و مراکز آموزشی پیشرفت چندانی نسبت به بخش خصوصی نداشته است. باید اقتصاد دانشکده دندانپزشکی را اصلاح کنید تا مشکلات حل شود. این دانشکده در مشهد ضمن توجه به تدریس و آموزش باید به عنوان یک بنگاه اقتصادی اداره شود تا از ظرفیت اقتصادی آن غفلت نشود.
وی همچنین از اقدام افراد نیکوکار برای کمک به ساخت اتاقهای عمل چشم در بیمارستان خاتم الانبیا مشهد قدردانی و بیان کرد: حاج آقا هاتفی خیر نیکوکار که چراغ خدمات را در این بیمارستان روشن کرد تاکنون خدمات ارزنده ای را عرضه کرده است.
وزیر بهداشت ادامه داد: امید است تعداد خیران در حوزه سلامت روز به روز افزایش یابد تا شاهد ارتقای خدمات در بخشهای مختلف به بیماران و مردم باشیم.
رئیس دانشکده دندانپزشکی مشهد نیز در این مراسم گفت: با اجرای طرح توسعه پنج هزار و ۵۰۰ مترمربع به فضای آموزشی این دانشکده افزوده شده است.
دکتر حسن حسین پور افزود: در گذشته تعداد یونیتهای دانشکده دندانپزشکی مشهد که حدود ۴۵ سال قدمت دارند ۲۰۰ دستگاه بود لذا افزوده شدن ۱۲۰ یونیت دندانپزشکی به این تعداد اقدامی منحصر به فرد در سطح کشور است.
وی گفت: برای ساخت و تجهیز طرح توسعه دانشکده دندانپزشکی مشهد ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

* ضریب اشغال تخت بیمارستان خاتم الانبیاء ۱۰۴ درصد

رئیس بیمارستان تخصصی چشم خاتم الانبیاء مشهد هم در مراسم افتتاح اتاق عملهای جدید این مرکز درمانی گفت: با تلاشهای صورت گرفته ۱۱ اتاق عمل جدید جراحی چشم در این بیمارستان ساخته، تجهیز و راه اندازی شدند.
دکتر اکبر درخشان افزود: پیش از این تعداد اتاقهای عمل بیمارستان چشم خاتم الانبیاء مشهد تنها هفت اتاق عمل بود لذا افتتاح اتاقهای عمل جدید با حضور وزیر بهداشت نقش مهمی در ارتقای خدمت رسانی به بیماران و مراجعان دارد.
وی ادامه داد: هزینه تجهیز و راه اندازی اتاقهای عمل جراحی که زمین آن توسط خیران اهداد تهیه شد ۱۶۰ میلیارد ریال است.
رئیس بیمارستان تخصصی چشم خاتم الانبیاء مشهد همچنین گفت: ظرف شش ماه نخست امسال ۱۳ هزار و ۷۵۵ عمل جراحی چشم در این بیمارستان انجام شد و ۷۳ هزار نفر به درمانگاههای مختلف آن مراجعه کردند.
وی درصد اشتغال تخت را در بیمارستان خاتم الانبیاء مشهد ۱۰۴ درصد ذکر و بیان کرد: افزایش تعداد اتاقهای عمل این بیمارستان نقش مهمی در ارتقای خدمات رسانی به مردم مراجعان در حوزه چشم پزشکی دارد.
وزیر بهداشت ساعتی پیش مشهد را به مقصد تربت جام برای افتتاح چندین طرح بهداشتی و درمانی در آن شهرستان ترک کرد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار