عصر خدماتمعافیت نفرات برتر مسابقات جهانی و آسیایی از خدمت سربازی | عصر خدمات

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد

معافیت نفرات برتر مسابقات جهانی و آسیایی از خدمت سربازی

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: طبق ابلاغیه ستاد کل نیرو‌های مسلح، نفرات سوم مسابقات جهانی و نفرات دوم و سوم مسابقات آسیایی از خدمت سربازی معاف می‌شوند.

به گزارش عصرخدمات، سردار ابراهیم کریمی در خصوص ضوابط و مقررات مربوط به معافیت سربازان قهرمان ورزشکار اظهارکرد: به منظور ارائه تسهیلات بیشتر به ورزشکاران مدال آور عرصه‌های جهانی و آسیایی که برای اعتلای نام کشور و اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کنند، ضوابط و مقررات جدیدی به قانون سرباز قهرمان اضافه شد.

وی در تشریح مقررات مربوط به معافیت سربازی قهرمانان ورزشی بیان داشت: علاوه بر معافیت‌هایی که در قانون سرباز قهرمان مصوبه سال ۹۲ به آن‌ها اشاره شده، طبق ابلاغیه ستاد کل نیرو‌های مسلح همه نفرات سوم مسابقات قهرمانی جهانی و نفرات دوم و سوم مسابقات بازی‌های آسیایی نیز از خدمت سربازی معاف خواهند شد.

سردار کریمی گفت: ورزشکارانی که در سال‌های گذشته موفق به کسب رتبه در مسابقات جهانی و آسیایی شده اند نیز می‌توانند از تسهیلات فوق بهره‌مند شوند.

وی افزود: این دسته از افراد با معرفی نامه وزارت ورزش و جوانان و موافقت ستاد کل نیرو‌های مسلح می‌توانند از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) برای معافیت از خدمت اقدام کنند.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اذعان کرد: ضوابط و مقررات مربوط به سرباز قهرمان از سال ۹۲ اجرایی شده که طبق این ضوابط فقط نفرات اول تا سوم بازی‌های المپیک، نفرات اول و دوم مسابقات قهرمانی جهانی، نفرات اول بازی‌های آسیایی و نفرات اول تا سوم مسابقات جام جهانی فوتبال، بسکتبال و والیبال می‌توانستند از خدمت سربازی معاف شوند.

این مقام مسئول بیان کرد: همچنین طبق مقررات سرباز قهرمان سال ۹۲، یکی از فرزندان قهرمانان پارالمپیک جهانی که عناوین اول تا سوم را در این بازی‌ها کسب کرده اند از خدمت سربازی معاف می‌شوند.

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار