عصر خدماتامدادرسانی به بیش از ۵ هزار نفر در ۷ استان سیل زده / یک نفر فوت کرد | عصر خدمات

امدادرسانی به بیش از ۵ هزار نفر در ۷ استان سیل زده / یک نفر فوت کرد

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اعلام خبر فوت یک نفر در جریان سیل در استان‌های شمالی گفت: نیرو‌های امدادی هلال احمر از تاریخ ۱ آذر تا صبح امروز به بیش از ۵ هزار نفر که در سیلاب گرفتار شده بودند، امدادرسانی کرده‌اند.

به گزارش عصرخدمات، مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره جزییات امداد رسانی به سیل زدگان اظهار کرد: از ابتدای آذر ماه تا صبح امروز ۱۷ استان ایلام، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، تهران، خراسان شمالی، خوزستان، فارس، بوشهر، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد، گیلان، سیستان و بلوچستان، لرستان، مازندران، هرمزگان و همدان درگیر سیل و آبگرفتگی شده اند.

وی با اشاره به فوت یک نفر، افزود: در این مدت به ۵۵۸۸ نفر امدادرسانی شده و ۳ نفر در رودبار چیره، فومن و گیلان مفقود شده اند.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به انتقال ۷۸ تن به مناطق امن بیان کرد: ۴۶۸ نفر اسکان اضطراری دریافت کردند.

سلیمی با اشاره به اعزام ۲۰۹ تیم امدادرسانی به مناطق گفت: از ۲۴۳ واحد مسکونی آب تخلیه شد و از ۹ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شده است. تا کنون بیش از ۱۷۰۰ پتو، ۲۷۵۹ نایلون، ۶۴۵ تخته موکت و ۱۰۴ دستگاه چادر میان حادثه‌دیدگان توزیع و امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به پایان امدادرسانی عملیات برف و کولاک، تصریح کرد: ۱۱ استان اردبیل، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان، فارس، قزوین، گلستان، مازندران، مرکزی و همدان از تاریخ ۲ تا ۵ آذر متاثر از برف و کولاک بوده اند. در این مدت به ۷۰۷ نفر امدادرسانی شده است و ۶۴ نفر اسکان اضطراری دریافت کردند.

سلیمی تشریح کرد: ۱۳۵ نفر از نیرو‌های امدادی در قالب ۳۷ تیم به مناطق اعزام و ۷۱ دستگاه خودرو رهاسازی شد.

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار