عصر خدماتسال آینده سالی پویا برای پروژه‌های عمرانی کشور است | عصر خدمات

معاون وزیر کشور:

سال آینده سالی پویا برای پروژه‌های عمرانی کشور است

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: با تمهیداتی که در بودجه سال 98 دیده شده، سال آینده سالی پرنشاط و پویا از جهت پروژه های عمرانی کشور خواهد بود.

به گزارش عصرخدمات، معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور در سفر خود به اسدآباد همدان به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان و مسؤلان شهرستان از پروژه های درون شهری بازدید کرد.

وی در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی درون شهری اسدآباد به خبرنگاران گفت: در سطح کشور ۳۷ هزار روستا و ۱۲۷۰ شهر وجود دارد که از جهت زیرساخت باید مورد حمایت قرارگیرند و با توجه به اینکه سازمان شهرداری ها و دهیاری ها به استناد ماده ۶۲ قانون شهرداری ها پروژه های عمرانی شهرها را حمایت و نظارت و هدایت می کند؛ در تلاش است که ردیف های بودجه سال گذشته را در سال ۹۸ نیز پایدار کرده و در بودجه سال آینده تلاش شده که مبلغ قابل توجهی برای شهرها و روستاهای کشور دیده شود که به نوعی یکسری از این ردیف های بودجه به تسریع و تسطیح پروژه های عمرانی کمک کند.

جمالی نژاد افزود: با این تمهیدات دیده شده در بودجه ۹۸ توسط همکاران و دولتمردان امیدواریم سال آینده سال پرنشاط و پویا برای پروژه های عمرانی شهرهای کشور باشد.

وی در ادامه با اشاره به بازدید خود از پروژه های درون شهری شهر اسدآباد تصریح کرد: اسدآباد یکی از جمله شهرها با پیشینه غنی و تاریخی در کشور بوده که با توجه به نزدیکی به مرکز استان همدان و به فراخور آن باید از زیرساخت های شهری خوبی برخوردار بود که متاسفانه اینطور نیست و بسیاری از پروژه های عمرانی آن ناقص مانده و بسیاری از معابر اصلی نیازمند آسفالت هستند و در این راستا حتما باید تمهیداتی صورت گیرد.

جمالی نژاد خاطر نشان کردد در حوزه بافت فرسودهببه وبژه باز آفرینی بعضی از مناطق شهری در اسدآباد نیاز به کار جدی دارد که اگر بین راه و شهرسازی و شهرداری تعامل وجود داشته باشد؛ می توانیم اعتباراتی برای بازآفرینی شهر و شهرستان تخصیص دهیم.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور در ادامه با اشاره به حوزه آسفالت درون شهری اسدآباد نیز یادآور شد: سازمان شهرداری ها و دهیاری ها می تواند شهرهایی را که زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت ساکن داشته باشد، کمک کند اما چون متاسفانه شهر اسدآباد زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت ساکن نیست کار سخت شده و تلاش داریم در حوزه آسفالت تدبیری اندیشیده شده و درقالب باز آفرینی بتوان به این شهر کمک کرد.

‌جمالی نژاد در سفر نیم روزه خود به شهر اسدآباد ضمن حضور در نماز عبادی سیاسی جمعه از پروژه های عمرانی درون شهری اسدآباد شامل المان شهدا گمنام‌، جاده سلامت‌، کنار گذر، زادگاه سیدجمال و بافت قدیمی شهر شامل محله آب انبار، بلوارجانبازان‌، محله محمود بیگی ،…بازدید به عمل آورد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار