اخباربازار سرمایهتاپویژه ها

مشمولان سهام عدالت چقدر سود می گیرند؟

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری عصر خدمات،به گفته وزیر اقتصاد سود سهام عدالت سال ۹۹ تا پایان اسفند ماه سال جاری به حساب سهامداران واریز خواهد شد و با توجه به برآوردهای انجام شده سود سهام دارندگان سبد ۵۳۲ هزار تومانی ۵۵۰ هزار تومان و برای دارندگان سبد یک میلیون تومانی حدود یک میلیون خواهد بود.

این در حالی است که هنوز عده ای از سهامداران سود سهام مربوط به سال ۹۸ خود را که مبالغ ۱۰۰ و ۲۰۰ هزار تومان بوده دریافت نکرده‌اند و علت آن از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی این بوده است  که این افراد هنوز سجامی نشدند و یا هنوز شماره حسابی ارائه نکرده و یا شماره حساب ارائه شده از سوی افراد مسدود بوده است.

در این میان سایر علت های واریز نشدن سود مربوط به سال ۹۸ راکد بودن حساب افراد بیشتر از ۶ ماه بوده که این امر موجب شده تا عده‌ای از سهامداران از جمله افرادی که حساب ارز معرفی کردند یا شماره حساب مشترک و یا بلندمدت برای دریافت سود ارایه کرده اند، سود خود را دریافت نکنند.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده تاکنون حدود دو میلیون سهامدار عدالت نتوانستند سود مربوط به سال ۹۸ خود را دریافت کند این در حالی است که تمام سهامداران مشمولان سهام می‌توانند از طریق شماره ۱۵۶۹ در سراسر کشور با کارشناسان سهام عدالت مشکلات خود را مطرح کرده و دلایل عدم دریافت سود را پیگیری کند.

نکته قابل توجه اینجاست که مشمولان سهام عدالت ۴ درصد سود پرداخت شده که در سال ۹۵ به ازای هر یک میلیون تومان سهم ۱۵۰ هزار تومان، در سال ۹۶، ۱۷۵ هزار تومان، در سال ۹۷، ۲۰۵ هزار تومان و در سال ۹۸ نیز ۲۰۵ هزار تومان رقم سود دریافتی سهامداران بوده که پیش بینی شده سود سال ۹۹ مشمولان سهام عدالت نیز حدود ۵۵۰ هزار تا یک میلیون تومان خواهد بود.

به گفته رئیس سازمان خصوصی‌سازی مجموعه سود واریزی سهام داران عدالت در سال گذشته ۹۵۰۰ میلیارد تومان بوده و امسال مجموع این سود به ۳۱ هزار میلیارد تومان رسیده است و فرآیند واریز سود سهام عدالت از اوایل اسفندماه آغاز خواهد شد.

گفتنی است افرادی که تا یکم اسفند ماه مالک سهام عدالت باشند می‌تواند سود دریافت کنند و اگر قبل از این تاریخ سهم خود را به فروش رسانده باشند سودی دریافت نخواهند کرد؛سهام عدالت امسال نیز همانند سال گذشته از طریق سامانه سجام انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا