عصر خدماتدفن زباله‌های بیمارستانی در آراد کوه/تخلف برخی واحدهای درمانی | عصر خدمات

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر خبر داد:

دفن زباله‌های بیمارستانی در آراد کوه/تخلف برخی واحدهای درمانی

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با اشاره به دفن زباله های بیمارستانی در آراد کوه گفت: برخی از واحدهای درمانی در خصوص بی خطر سازی زباله های بیمارستانی تخلف می کنند.

به گزارش عصر خدمات، رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر با اشاره به جمع آوری زباله‌های بیمارستانی در تهران، گفت: زباله‌های بیمارستانی باید بی‌خطر شده و سپس شهرداری آنها را جمع‌آوری کند.رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر به زباله‌های ویژه اشاره کرد و گفت: برخی زباله‌های اتاق عمل اعضای بدن است که باید حتماً بی‌خطر شود، به دلیل جراحی‌هایی که انجام می‌شود بخش‌هایی از بدن جدا می‌شود که ابتدا باید بی‌خطر شوند تا همراه زباله‌های معمولی مخلوط نشوند.

نوری با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت زباله‌های بیمارستانی بد نیست، گفت: شهرداری تهران توافقی با وزارت بهداشت داشته است و طبق قانون وظیفه تولیدکننده است که زباله خود را بی‌خطر کند و باید این موضوع به تأیید محیط زیست هم برسد.

 

وی با تأکید بر این موضوع که شاید برخی موارد یک واحد درمانی تخلف کند، گفت: این موضوعات موردی است اما در مجموع وضعیت بد نیست.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر اضافه کرد: زباله‌های بیمارستانی  را در آرادکوه دفن می‌کنند.

وی در خصوص بودجه زباله‌های بیمارستانی گفت: بودجه زباله‌های بیمارستانی در بودجه کل پسماند دیده شده است.

نوری به جلسه‌ای که در استانداری تهران شهرداری با دانشگاه علوم پزشکی داشت اشاره کرد و گفت: در این جلسه به توافق رسیدند که زباله‌های بیمارستانی در مراکز درمانی بی‌خطر شوند.

وی در خصوص هزینه حمل زباله‌های بیمارستانی گفت: مصوبه‌ای در گذشته وجود داشته و هزینه آن قدری متفاوت است.

 

منبع: فارس

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار