عصر خدماتطرح بازآفرینی شهری برای بیش از یک میلیون نفر شغل ایجاد می‌کند | عصر خدمات

طرح بازآفرینی شهری برای بیش از یک میلیون نفر شغل ایجاد می‌کند

عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: اجرای طرح بازآفرینی شهری ضمن نوسازی ساختمان شهرها و فضای شهری، موجب اشتغال زایی برای بیش از یک میلیون نفر می‌شود.

به گزارش عصرخدمات، «مجید کیان پور» گفت: اجرای طرح بازآفرینی شهری ضمن نوسازی ساختمان شهرها و فضای شهری، موجب اشتغال زایی برای بیش از یک میلیون نفر در کشور می‌شود.

وی در گفت و گو با «خانه ملت» با اشاره به مشکلات شهرها در حوزه بافت‌های فرسوده و بافت‌های ناکارآمد شهری، گفت: قطعا در شرایط کنونی اجرای سیاست نوسازی بافت فرسوده در قالب طرح بازآفرینی شهری بسیار مثبت و قابل قبول است و این مسئله می‌تواند بخشی مشکلات شهری را حل و فصل کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: طبق گزارش‌های مسئولان از میزان بافت فرسوده و ناکارآمد در کشور، حدود ۷۰ هزار هکتار نیازمند نوسازی و بازسازی فوری هستند، زیرا این مناطق به علت فرسودگی بالا در معرض خطر قرار دارند.

کیان پور ادامه داد: براساس آمارها حدود ۱۹ میلیون نفر در سکونت های غیررسمی و فرسوده زندگی می کنند، بنابراین نوسازی بافت های فرسوده و اجرای طرح بازآفرینی شهری می تواند از بروز بحران های جدی در حوزه شهری در صورت بروز حوادث غیرمترقبه جلوگیری کند.

 

منبع: ایلنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار