اخبار اقتصادی

پیشرفت چشمگیر خودروسازی جک در تولید پیکاپ

 

به گزارش عصر خدمات، شرکت جک با حضور فنگ لیانگسن، دبیر هیئت مدیره JAC و مدیر بخش پیکاپ به مناسبت تولید ۳۰۰۰۰۰ پیکاپ مراسمی را برگزار کردند.

در این مراسم به مناسبت از پیشرفت‌های این شرکت در بخش تولید پیکاپ و سیاست‌های آینده این شرکت گفته شد. شرکت جک یکی از تولید کنندگان خودرو است و خطوط تولید آن در یانگژو استان جیانگ سو قرار دارد برای ما شناخته شده است. ما محصولات جک را با کرمان موتور شناختیم.

 

کراس اوور و سدان‌های این شرکت در بازار ما بودند و توانستند نظر مشتریان را به سمت خود جلب کنند. خودرویی مانند جک اس ۵ توانست در بازار ما فروش خوبی را هم تجربه کند. اما واقعیت این است که جک در بین خودروسازان چینی در جایگاه‌های بالایی و سطح یک نیست، هرچند که محصولات خوبی را تولید می‌کند.

خرید جک اس 5

تولید پیکاپ با کیفیت و مناسب که بتواند در بازار نظر مشتریان را به خود جلب کند کار ساده‌ای نیست و حتی شرکت‌های بزرگ هم در تولید آن دچار موانعی هستند.

برای مثال شرکت‌های کره‌ای در بازار خودرویی دنیا توانسته‌اند پیشرفت‌های چشمگیری داشته باشند، تا جایی که سدان‌ها و کراس اوورهای تولید شده توسط دو شرکت بزرگ کره‌ای در سرتاسر دنیا به فروش می‌رسند اما در بخش تولید پیکاپ همچنان راهی نسبتا طولانی دارند.

یا حتی برخی از شرکت‌های ژاپنی ( به غیر از تویوتا و نیسان) هم چنین مشکلی را دارند. حال در چنین شرایطی انتخاب بازار پیکاپ‌ها با توجه به رقبایی مانند تویوتا و شرکت‌های آمریکایی در بازار جهانی کاری پر ریسک است که شرکت جک توانسته انجام دهد.

شرکت جک شاید نتوانسته باشد در بازار چین و یا حتی صادارت خودروهای سواری از پس رقبایی مانند BYD و FAW  برآید اما خوب این امر موجب نمی‌شود که در بخش‌های دیگر هم چنین باشد.

مدیران جک طی یک برنامه‌ریزی جسورانه به سمت بازار پیکاپ‌ها رفتند، جایی که شرکت‌های بزرگ در مرحله آخر به سمت آن می‌روند. اما خوب شرکت جک با یک برنامه‌ریزی بی‌نظیر توانسته بازارهای جهانی را در بخش پیکاپ را شگفت زده کند. محصولات این شرکت در ۱۳۲ کشور دنیا به فروش می‌رود و آمارها نشان از رضایت خریداران دارد. به عنوان مثال جک T8 در بازار کشوری مانند آلمان که خود در خودروسازی سرآمد است هم موجود است و با توجه به قیمت مناسبی که دارد توانسته تا حدودی نظر مثبت خریداران را هم به خود جلب کند.

آمارها نشان می‌دهد که برنامه‌ریزی جک باعث شده تا این شرکت طی ۱۳ سال ۲۰۰۰۰۰ دستگاه پیکاپ را تولید و روانه بازار چین و سایر کشورها کند. اما پیشرفت چشمگیر این شرکت طی ۲ سال اخیر بسیار زیاد بوده تا جایی که توانسته تنها در ۲ سال ۱۰۰۰۰۰ دستگاه پیکاپ را تولید کند.

این آمار نشان می‌دهد که جک برنامه بسیار بزرگی برای حضور در بازار پیکاپ‌ها دارد. همچنین از این آمار می‌توان نتیجه گرفت که محصولات این شرکت در بازارهای مختلف با اقبال عمومی خوبی روبرو شده و توانسته نظرات را به سمت خود جلب کند. همین امر باعث می‌شود تا جک با برنامه‌های بزرگتر و پر قدرت‌تر در مسیر تولید پیکاپ‌ها به پیش برود.

سال گذشته JAC  توانست ۵۵۰۰۰ را به فروش برساند که حدود ۴۲۰۰۰ عدد از آن صادر شده است. بازارها شامل آمریکای لاتین، کشورهای حوزه خلیج فارس، آسیای مرکزی، اروپا و استرالیا است.

JAC در بین برندهای پیکاپ چینی در مکزیک، پرو و ​​قزاقستان رتبه اول را کسب کرد. فروش بین‌المللی این شرکت نسبت به سال قبل ۹.۹ درصد افزایش را تجربه کرد در حالی که فروش داخلی ۱۶.۳ درصد افزایش داشت که این موضوع منجر به افزایش کلی ۱۱.۳ درصدی شد. JAC ادعا می‌کند که رتبه دوم را در صنعت پیکاپ چین دارد. تا پایان آوریل، فروش پیکاپ JAC در سراسر جهان در سال جاری به ۱۸۲۰۰ دستگاه رسیده است.

محصولات تولید شده توسط جک شامل T6، T8 و T9 است که در نمایشگاه خودرو پکن مدل T9 EV یا همان تمام برقی هم رونمایی شد. ما در بازار خود عرضه و فروش T8 را تجربه کردیم که با اقبال نسبتا خوبی هم روبور شد. همچنین از پیکاپ T9 هم در نمایشگاه خودرو تهران رونمایی شد اما همچنان به بازار را پیدا نکرده است.

همچنین خبرهای رسیده حاکی از آن است که جک تصمیم دارد نمونه SUV پیکاپ T9 را هم به بازار عرضه کند. این موضوع بیانگر مثبت بودن برنامه‌های این خودروساز چینی در زمینه ساخت و ساز پیکاپ و خودروهای آفرودی است.

نویسنده: نادر شاه نشین

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا