عصر خدماتکاهش ۱۰ درصدی قیمت لوازم خانگی تا پایان هفته | عصر خدمات

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مطرح کرد:

کاهش ۱۰ درصدی قیمت لوازم خانگی تا پایان هفته

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی از کاهش 10 درصدی قیمت لوازم خانگی داخلی و خارجی تا پایان هفته خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی درباره وضعیت بازار لوازم خانگی اظهار کرد: با شرکت‌های تولید لوازم خانگی برای کاهش قیمت صحبت کردیم تا با توجه به پر بودن انبار‌ها قیمت را کاهش دهند تا مردم در تهیه کالا با مشکلات کمتری مواجه شوند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با اشاره به درخواست افزایش قیمت خودروسازان افزود: این موضوع موجب شد تا تولیدکنندگان لوازم خانگی برای کاهش قیمت دچار تردید شوند.

وی گفت: این تولیدکنندگان معتقدند، چه تفاوتی بین مواد اولیه‌ای که آن‌ها و خودروسازان استفاده می‌کنند وجود دارد که آن‌ها خواستار افزایش قیمت هستند، اما تولیدکنندگان لوازم خانگی قیمت را کاهش دهند.

طحانپور تصریح کرد: علی رغم تردید‌هایی که به وجود آمد اما، تا پایان هفته قیمت لوازم خانگی تولید داخل و وارداتی ۱۰ درصد کاهش خواهد یافت.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تاکید کرد: کاهش بیشتر قیمت مستلزم گذشت زمان است تا تولیدکنندگان مواد اولیه را که با قیمت کمتر خریداری کردن وارد خط تولید کنند.

وی خاطرنشان کرد: خریداران در حال حاضر برای خرید دست نگه داشتند و منتظر هستند با توجه به کاهش قیمت دلار، قیمت کاهش یابد پس از آن اقدام به خرید کنند.

طحانپور درباره میزان افزایش قیمت لوازم خانگی گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه تاکنون تولیدات داخلی بین ۸۰ تا ۱۲۰ درصد افزایش قیمت داشتند و وارداتی‌ها هم حداقل ۱۷۰ تا ۱۸۰ درصد رشد قیمت داشته اند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با بیان اینکه قاچاق لوازم خانگی مجددا در حال افزایش است، تصریح کرد: اختلاف قیمت کالای قاچاق با کالای تولید داخل زیاد شده است به عنوان مثال یخچال ساید بای ساید قاچاق با اختلاف ۱۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار