عصر خدماتتصمیمات شتاب زده و غیر کارشناسی، نفس داروسازان را بندآورده است | عصر خدمات

رئیس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران:

تصمیمات شتاب زده و غیر کارشناسی، نفس داروسازان را بندآورده است

رئیس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران گفت: انجمن داروسازان ایران، مدافع متعصبانه و چشم و گوش بسته آیین نامه قبلی نیست، بلکه با کارهای شتابزده، غیر کارشناسی و فاقد اسناد قابل دفاع مخالف است.

به گزارش عصر خدمات، رئیس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران ؛ ضمن تأیید خبر ابلاغ اصلاحیه آیین‌نامه تاسیس داروخانه اظهار کرد: متاسفانه وزارت بهداشت، بدون لحاظ آرا و نظرات انجمن داروسازان ایران، اقدام به ابلاغ اصلاحیه آیین نامه تاسیس داروخانه ها کرده است و این موضوع شدیدا مورد اعتراض و موجب رنجش جامعه داروسازان کشور شده است.

وی ادامه داد: رنج آور تر از اینکه وزارت بهداشت به نظرات کارشناسی تشکل ها توجه ندارد، این است که به نظر می رسد این اصلاحیه، پیش از اینکه به انجمن اعلام و نظرخواهی شود، تهیه و تدوین و نهایی شده و تصمیمات در این خصوص اخذ شده بوده و نظرخواهی از انجمن صرفا جنبه تشریفاتی داشته است.

خیری اضافه کرد: همه دنیا برای تجربیات شکل گرفته نزد انجمن های صنفی و تخصصی احترام و جایگاه قائل هستند و اجازه نمی دهند سیاستگذاری‌های سرنوشت ساز بر ریل تصمیم گیری‌های ناقص انجام گیرد ولی متاسفانه در کشور ما همواره باید آزموده ها را دوباره تجربه کنیم و چرخ را از نو ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: جالب اینجا است که آنچنان که در خبرها اشاره شده، وزارت بهداشت حتی در این رابطه به نظرات سازمان نظام پزشکی نیز توجه نکرده است و این واقعا علامت سوال های متعددی را مخابره می کند که واقعا چه فلسفه و دلیلی، پشت این قضیه وجود دارد و اصلاحیه جدید قرار است منافع کدام گروه ها را تامین کند؟

خیری تصریح کرد: انجمن داروسازان ایران، مدافع متعصبانه و چشم و گوش بسته آیین نامه قبلی نیست و واقعیت های روز را مد نظر قرار داده و به چرخه تکاملی باور حقیقی دارد. هیچ کس به دنبال پافشاری مطلق بر آیین نامه های گذشته نیست، بلکه انجمن با کارهای شتابزده، غیر کارشناسی و فاقد اسناد قابل دفاع مخالف است. متاسفانه باید اعتراف کنیم که تعدد و تکرر چنین برخوردهایی، نفس داروسازان را بندآورده است.

به گفته رئیس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران، شیوه تاسیس داروخانه ها و آیین نامه مربوطه به آن، شاید ایده ال و توسعه یافته نبود، ولی موضوع این است که بهرحال یک نظم و انضباطی ایجاد کرده بود که مبنای برنامه ریزی داروسازان جوان و قدیمی قرار می گرفت و نباید چنین آیین نامه ای به صورت دستوری و بدون تکیه بر یک سند قوی و مستدل تغییر می کرد.

وی ادامه داد: آیین نامه قبلی مبتنی بر تجربه صنفی داروسازان سراسر کشور پایه ریزی شده و تاکنون توانسته بود گره‌گشای مشکلات باشد و انتظار این است که اگر قرار است تغییری در آن صورت بگیرد، مسیر تکاملی برای آن در نظر گرفته شود و به یک سند علمی، مستدل و آینده نگر تکیه داده شود.

خیری تاکید کرد: ما در انجمن داروسازان ایران به طور جدی نگران هستیم که بدنه داروسازان کشور که همواره از خود نجابت و همراهی با نظام بهداشت و درمان نشان داده اند، با چنین رویکردهایی که از سوی وزارت بهداشت مشاهده می کنند، بیش از این دلزده و سرخورده شده و موج مهاجرت از کشور، تشدید شود.

 

منبع: فارس

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار