اخباربازار سرمایهتاپ

ادامه روند نزولی شاخص/ ممنوعیت فروش بازارگردان‌ها عامل تاثیرگذار در افزایش تقاضا

شاخص کل بورس طی هفته گذشته با کاهش ۰.۶۴ درصدی به یک میلیون و ۳۴۶ هزار و ۵۶۳ واحدی رسید.

در روزهای کاری هفته قبل، شاخص کل هم وزن با کاهش ۰.۸۰ درصدی به ارتفاع ۳۹۲ هزار و ۴۹۸ واحدی رسید و شاخص کل فرابورس نیز با اُفت ۰.۱۹ درصدی در پله ۱۸ هزار و ۳۶۲ واحدی قرار گرفت.

در هفته کاری که گذشت بازار سه روز معاملاتی داشت که دو روز آن شنبه ۶۲۹ میلیارد تومان و دوشنبه ۱۲۳ میلیارد تومان شاهد خروج پول افراد حقیقی بود و تنها در چهارشنبه ۵۳ میلیارد تومان ورود پول افراد حقیقی به بازار ثبت شد. در مجموع در این هفته کاری ۶۹۹ میلیارد تومان پول افراد حقیقی از بازار خارج شد.

در این هفته صنعت سایر واسطه مالی با ۱.۵۹ درصد افزایش بیشترین رشد را بین صنایع بورسی داشت و بعد از آن صنعت وسایل ارتباطی با رشد ۱.۵۱ درصدی در جایگاه دوم قرار گرفت. صنعت سایر معادن نیز با ۱۲.۷۶ درصد کاهش بیشترین اُفت را بین صنایع بورسی داشت و صنعت ذغال سنگ با ۷.۸۸ درصد اُفت در جایگاه بعدی قرار گرفت.

هفته قبلی صنعت محصولات چرمی با کاهش ۷.۲۴ درصدی بیشترین کاهش را بین صنایع بورسی داشت.

طی هفته‌ نیمه تعطیل شروع مهر بعد از فروش‌های هیجانی روز شنبه؛ شاهد برگشت بازار در روز دوشنبه بودیم. ممنوعیت فروش بازارگردان‌ها در روز دوشنبه از عوامل تاثیرگذار در افزایش تقاضا بود.

گزارش عملکرد‌های ماهانه و ۶ماهه‌ شرکت‌ها می‌تواند روند معاملات را بهتر کند. خبر‌های مرتبط با واگذاری بلوک خودرویی‌ها مجدد به گوش می‌رسد که باعث بهبود تقاضا و روند معاملات این گروه شده است. علاوه بر این نامه رئیس سازمان بورس به معاون رئیس جمهور آقای مخبر نیز از جمله موارد اثر گذار بر روند معاملاتی این هفته بود.

انتهای پیام /

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا