عصر خدماتسه برنامه حمایت از مشاغل خرد و خانگی تهیه شد | عصر خدمات

سه برنامه حمایت از مشاغل خرد و خانگی تهیه شد

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: ظرف 2 هفته آینده سه برنامه حمایتی بانک توسعه تعاون برای حمایت از مشاغل خرد و خانگی رونمایی می شود.

به گزارش عصر خدمات، سلیمان پاک سرشت معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از این در گفت و گو با ایرنا اعلام کرده بود که در شرایط تحریمی مشاغل خرد و خانگی افزایش پیدا می کنند که لازم است تا از این مشاغل حمایت های لازم مالی انجام شود.
در این رابطه حجت الله مهدیان اظهار کرد: با توجه به اینکه حداقل و حداکثر میزان تسهیلاتی که قرار است برای حمایت از مشاغل خرد و خانگی به متقاضیان مصوب نشده، نمی توان جزئیات بیشتری از این برنامه ها اعلام کرد.
وی افزود: بانک توسعه تعاون بانکی برای توسعه بنگاه های کوچک و متوسط است بنابراین حمایت از مشاغل خرد و خانگی در دستور کار این بانک قرار دارد.

**پرداخت ۹۵۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری

مهدیان درباره میزان تسهیلات پرداختی برای اشتغال روستایی و عشایری اظهار داشت: تاکنون ۹۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستایی و عشایری در سراسر کشور پرداخت شده است؛ علاوه بر آن برای ۱۲۱۰ میلیارد تومان تسهیلات قرارداد منعقد شده و ۱۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات مصوب در دستور کار است. بر اساس قانون رونق اشتغال در مناطق روستایی و عشایری که از اوایل امسال اجرایی شد، معادل ۱٫۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی با عاملیت سه بانک توسعه تعاون، پست بانک، کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید در اختیار کارآفرینان قرار می گیرد؛ سه بانک و صندوق یادشده نیز ملز بودند به میزان آورده صندوق توسعه ملی، از منابع خود برای این طرح اختصاص دهند.
سهم بانک توسعه تعاون از این میزان ۲ هزار میلیارد تومان و برابر ۱۷ درصد منابع بود که این تسهیلات را با نرخ سود ۶ درصد در قالب تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان پرداخت کرد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار