عصر خدماتورود دوچرخه‌های هوشمند به خیابانهای پایتخت | عصر خدمات

ورود دوچرخه‌های هوشمند به خیابانهای پایتخت

از صبح امروز ٣٠٠دوچرخه اشتراکی هوشمند وارد خیابانهای تهران شدند.

به گزارش عصرخدمات، صبح امروز مراسم افتتاح اولین دوچرخه های اشتراکی هوشمند در تهران رونمایی شد و رسول کشت پور شهردار منطقه ۲ با بیان اینکه پروژه ی دوچرخه های اشتراکی در ارتباط با هوشمند سازی شهر است گفت:  امروز اولین پروژه دوچرخه های اشتراکی بیدود با حضور ۳۰۰ دوچرخه افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید بتوانیم در راستای فرهنگ سازی و استفاده از وسایل حمل و نقل پاک حرکت خود را با استفاده از دوچرخه های اشتراکی سرلوحه کار خود قرار دهیم، گفت: با توجه به شرایط تهران می بایست حمل و نقل سبک را توسعه دهیم و بر همین اساس برای اولین بار دوچرخه های اشتراکی هوشمند در سطح ۲ ناحیه امروز مورد افتتاح قرار می‌گیرند .

کشت پور با بیان اینکه شهروندان می توانند با نصب یک اپلیکیشن دوچرخه های اشتراکی استفاده کنند و بعد آنها را در سطح شهر رها کنند و از طریق اتاق کنترل نیز فعالیت این دوچرخه‌ها رصد می‌شود گفت : در فاز اول ۳۰۰ دوچرخه وارد شهر می شود و در صورت استقبال شهروندان این تعداد افزایش می یابد.
همچنین رضا بابایی رئیس هیئت مدیره شرکت “بی دود” مجری طرح دوچرخه های اشتراکی هوشمند در سطح شهر تهران، گفت: تاکنون۵۴٠ نفر در این اپلیکیشن ثبت‌نام کرده‌اند و ۱۳ هزار نفر نیز این اپلیکیشن را نصب کرده اند.

وی با بیان اینکه شهروندان برای استفاده از دوچرخه ها می‌بایست در ابتدا  ۱۵۹ هزار تومان به عنوان ودیعه در  حساب کاربری خود داشته باشند گفت: هزینه نیم ساعت استفاده ۱۵۰۰ تومان است و در صورت استقبال تعداد دوچرخه ها افزایش می یابد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار