عصر خدماتبانک‌ها ملزم به ارائه خدمات به صورت ریالی و دیناری هستند | عصر خدمات

رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق مطرح کرد:

بانک‌ها ملزم به ارائه خدمات به صورت ریالی و دیناری هستند

رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: بانک‌های دو کشور ملزم هستند که خدمات مالی را به صورت دینار و ریال ارائه دهند.

به گزارش عصر خدمات، یحیی آل اسحاق رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق در خصوص تاثیرگذاری بخشنامه بانک مرکزی عراق مبنی بر ممنوعیت مبادلات بین ایران و عراق به صورت دلاری گفت: ما هیچ وقت به صورت دلاری با عراق کار نکردیم بر همین اساس فکر نمی‌کنم مشکلی به وجود آمده باشد، تاجران ایرانی فقط با ریال و دینار کار می‌کنند البته در موارد خاص ما دلار را مدنظر قرار می‌دادیم اما هیچ مشکلی به وجود نیامده است و ما از این بابت نگرانی نداریم.

آل اسحاق ادامه داد: مذاکرات خوبی بین بانک مرکزی ایران و عراق در حال انجام است و پایه پولی دو کشور بر روی ریال و دینار خواهد بود تا هیچ مشکلی به وجود نیاید و به طور کلی دلار از معاملات دو کشور حذف خواهد شد؛ ضمن اینکه بانک‌های دو کشور نیز ملزم هستند که خدمات مالی را به صورت دینار و ریال ارائه دهند.

آل اسحاق در خصوص صادرات ایران به عراق و اثرگذاری ممنوعیت‌های یک شبه و صادرات اقلام کشاورزی گفت: وضعیت بازار عراق به گونه‌ای است که از جدول کنار خیابان تا صنایع غذایی در آنجا مشتری دارد و ما می‌توانیم تمام تولیدات خود را به این کشور صادر کنیم.

وی تاکید کرد: در بخش مواد غذایی این کشور احتیاجات بیشتری دارد اما سیاستگذاران ما بر این نکته تاکید خاصی دارند که صادرات اقلام باعث نشود که در بازار داخل کمبودی به وجود آید و سبب بالا رفتن قیمت‌ها شود. آن چیزی که امروز از صنایع غذایی و کشاورزی صادر می‌شود تماماً مازاد بر نیاز و مصرف کشور است.

منبع: ایلنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار