اخبارخودرو

500 دستگاه مینی بوس آرتا پلاس به شهرداری تهران فروخته شد

 هفته گذشته طی عقد قرارداد، فروش مینی بوس آرتا پلاس محصول شرکت سبلان خودرو‌ مایوان با شهرداری تهران صورت گرفت. این اتفاق می تواند تاثیر مثبتی بر روی نوسازی ناوگان حمل ونقل فرسوده کشور بگذارد.

به گزارش عصر خدمات،ناوگان سالخورده و فرسوده حمل و نقل درون شهری تهران، خود یکی از عوامل موثر در آلودگی هوا و همچنین به دلیل تعداد کم خودرو های فعال در خطوط، مردم میل به استفاده از حمل و نقل عمومی ندارند و این سیستم توان پاسخگویی به نیاز جابه جایی با طرفیت بالا را ندارد.

در راستای این موضوع شهرداری تهران درصدد نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی طی یک قرار داد مینی بوس آرتا پلاس را خریداری کرد.

شهرداری تهران 500 دستگاه از این مینی بوس را برای استفاده در ناوگان در نظر گرفته تا بتواند در گام نخست جایگزین مینی بوس های فرسوده که همه در سطح شهر دیده ایم، کند.

مینی بوس آرتا پلاس محصولی از برند فوتون چین است که در این سال ها محصولات زیادی از این برند را در دسته خودرو ها کار و تجاری در بازار کشور شاهد بوده ایم. مینی بوس آرتا پلاس در سه نسخه 22 نفره، 24 نفره و 26 نفره به بازار کشور معرفی شده است.

موتور این مینی بوس از نشان کامنز است که در بازار کشور به خوبی شناخته شده و آزمون خود را در بازار خودرو های سنگین و نیمه سنگین کشور پس داده است. موتور چهار سیلندر خطی 3.8 لیتری قادر به تولید 155 اسب بخار و 500 نیوتن متر گشتاور است.

سیستم باد این مینی بوس از برند WABCO است که جز نشان های خوب است که در تمامی خودرو های سنگین همانند ولوو و بنز از این برند استفاده شده است. سیستم ترمز این مینی بوس بادی ( پنوماتیک) می باشد که نسبت به رقیبان که دارای سیستم ترمز برقی روغنی هستند یک مزیت محسوب شده و ترمز های قوی تری بر روی این مینی بوس استفاده شده است.

نیروی تولید شده از طریق یک گیربکس 6 سرعته دستی از نشان آلمانی ZF به محور این خودرو منتقل می کند.باید اشاره کرد آرتا پلاس با اخذ استانداردهای ۸۵ گانه این مینی بوس با بالاترین رتبه کیفی مورد تایید کمیته فنی و بازرگانی وزارت کشور است.

 

برای خواندن اخبار خودرو و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا