عصر خدماتکاهش سهم مردم در پرداخت هزینه‌های سلامت بعد از اجرای طرح "تحول" | عصر خدمات

کاهش سهم مردم در پرداخت هزینه‌های سلامت بعد از اجرای طرح “تحول”

معاون برنامه ریزی، راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت گفت: بعد از اجرای طرح تحول سلامت سهم پرداختی از جیب مردم در حوزه سلامت به ٣٥ تا ٣٧ درصد رسیده است.

به گزارش عصرخدمات، دکتر علی‌اکبر حق دوست در جریان سفر به یزد در نشستی با رییس، معاونان و مدیران دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی، ‌ اظهار کرد: قبل از اجرای طرح تحول، شاخص پرداخت از جیب مردم بین ٥٦ تا ٦٥ درصد بود.

وی با بیان این‌که بعد از اجرای طرح تحول سلامت سهم پرداختی از جیب مردم به ٣٥ تا ٣٧ درصد رسیده است، ‌ افزود: باید برنامه‌ریزی کنیم تا علی‌رغم محدودیت منابع، اگر پرداخت از جیب مردم هم افزایشی پیدا می‌کند، شیب آن به سمت افراد متمول جامعه باشد.

معاون برنامه‌ریزی و راهبردی وزرات بهداشت با اشاره به این که ٩ درصد تولید ناخالص داخلی صرف حوزه سلامت می‌شود، گفت: اهداف پوشش همگانی سلامت و بهداشت باید با کاهش میزان تولید ناخالص محقق و مدیریت شود.

وی در پایان با بیان این‌که اگر مسئولیت‌های حوزه سلامت به دانشگاه‌ها واگذار شود، بهترین تصمیم گیری‌ها هم صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی یزد در این زمینه مسیر خیلی مطلوبی را طی کرده که باعث خرسندی است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار