عصر خدماتبرگزاری کنگره «کودکی، توسعه سیاست‌گذاری اجتماعی» در دی ماه | عصر خدمات

برگزاری کنگره «کودکی، توسعه سیاست‌گذاری اجتماعی» در دی ماه

دبیر اجرایی کنگره کودکی، توسعه و سیاستگذاری اجتماعی با بیان اینکه این اولین کنگره با محوریت کودکی و توسعه است، گفت: انجمن حمایت از حقوق کودکان با هدف گفتمان‌سازی در مورد مباحث مربوط به حقوق کودکان در سطوح بالاتر سیاست‌گذاری این کنگره را برگزار می‌کند.

به گزارش عصرخدمات، فرشید یزدانی در نشستی که در انجمن حمایت از حقوق کودکان در خصوص این کنگره برگزار شد، افزود: با برگزاری این کنگره نگاه کلان و جستجو در مورد راهکارهای حل مسائل و معضلات کودکی می‌تواند در قالب برنامه‌های عملیاتی از سوی انجمن حمایت از حقوق کودکان با همراهی دیگر نهادهای مدنی و حاکمیت در کشور به صورت مستمر پیگیری و اجرا شود.

وی در ادامه اظهار کرد: انجمن حمایت از حقوق کودکان پس از تصویب کنوانسیون جهانی حقوق کودک در راستای حمایت از حقوق کودکان به عنوان سازمان مردم نهاد، مستقل، غیرسیاسی و غیرانتفاعی در سال ٧٣ آغاز به کار کرد.

به گفته یزدانی، انجمن حمایت از حقوق کودکان با ترویج و آموزش پیمان نامه جهانی حقوق کودک در تلاش است بستری را فراهم کند که هیچ کودکی در ایران مورد تبعیض، خشونت و بهره‌کشی قرار نگیرد و زمینه تحصیل، رشد جسمی، ذهنی، معنوی، اخلاقی و اجتماعی همه کودکان فراهم شود.

مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق کودکان با بیان اینکه این انجمن همواره با توجه و تمرکز نسبت به اتفاقات مربوط به کودکان، جامعه را نسبت به موضوعات مرتبط با آنها و حقوق اولیه شان بر اساس پیمان نامه جهانی حقوق کودک حساس کرده است اظهار کرد: این انجمن موقعیت یادآوری و مطالبه‌گری نسبت به حقوق کودکان در سطح قانون‌گذاری اجرایی و حقوقی را برای خود محفوظ می‌داند.

وی با بیان اینکه از جمله مباحث زیربنایی در توسعه بحث آموزش و پرورش و اساساً توانمندسازی کودکان است تصریح کرد: از این رو با توجه به خلا گفتمانی در حوزه کودکی و ارتباط آن با توسعه که همواره در سطح کلان نادیده انگاشته شده است، انجمن حمایت از حقوق کودکان با مشارکت چهره های علمی برجسته کشور، انجمن‌های علمی تخصصی و سمن‌های فعال در حوزه کودکی، کنگره «کودکی، توسعه و سیاست‌گذاری اجتماعی را برگزار می‌کند.

در بخش دیگری از این نشست مروئه ‌وامقی، دبیر علمی کنگره نیز بیان اینکه این کنگره وجهی فرابخشی دارد، گفت: این کنگره به نوعی اولین کنگره با محوریت کودکی و توسعه است که با حضور شخصیت های علمی در کشور برگزار می شود.

به گفته وی مباحث مطرح شده در این کنگره صرفاً در حوزه نظری باقی نمی‌ماند و امید است با مشارکت افراد ایده پرداز و پشتیبانی انجمن به صورت عملیاتی پیاده شود.

وامقی درباره محورهای این کنگره نیز افزود: محورهای عمده کنگره شامل مطالعات کودکی و رویکردها به دنیای کودکی، سیاست‌گذاری اجتماعی و کودکی، عدالت اجتماعی و کودکی، توسعه پایدار و کودکی، توسعه سیاسی و کودکی، توسعه اجتماعی و کودکی، توسعه اقتصادی و کودکی، توسعه قضایی و کودکی، توسعه فرهنگی و کودکی هستند.

این کنگره روزهای ٢۵ و ٢۶ دی ماه در محل سالن همایش‌های کتابخانه ملی برگزار خواهد شد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار