عصر خدماتحذف طرح "زوج و فرد" در دستورجلسه شورای ترافیک تهران | عصر خدمات

حذف طرح “زوج و فرد” در دستورجلسه شورای ترافیک تهران

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از در دستورکار قرار گرفتن حذف طرح "زوج و فرد" در جلسه هفته آینده شورای ترافیک خبر داد.

به گزارش عصرخدمات، محسن پورسید آقایی ظهر امروز در حاشیه جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به جزییات مصوبه شورا در مورد انتشار ۳۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در حوزه حمل و نقل عمومی، گفت: پیشنهاد شهرداری این بود که ۱۰۰۰ میلیارد تومان از این اوراق برای توسعه اتوبوس و ۲۰۰۰ میلیارد تومان نیز برای مترو در نظر گرفته شود، اما با توجه به اصرار شورا ۲۵۰۰ میلیارد تومان از این اوراق برای مترو و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز برای اتوبوس در نظر گرفته شد.

وی با بیان این‌که مجوز این اوراق برای سال ۱۳۹۷ است و باید رایزنی‌هایمان را برای انتخاب بانک عامل و ارائه‌ی تضامین از سوی شهرداری تهران انجام دهیم، ادامه داد: درست است که نتوانستیم از ۱۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت سال قبل به دلیل مشکلاتی استفاده کنیم، اما در هر صورت باید تلاش کنیم و با ابلاغیه وزارت کشور و تضامینی شهرداری به بانک‌ها بتوانیم از این ۳۰۰۰ میلیارد تومان استفاده کنیم.

معاون حمل و نقل شهرداری تهران با بیان این‌که این اوراق با تضمین ۵۰ درصدی دولت در اصل و سود پول منتشر می‌شود، گفت: امیدواریم بتوانیم در بودجه سال ۱۳۹۷ از این ۳۰۰۰ میلیارد تومان نیز استفاده کنیم.

پورسیدآقایی در مورد حذف طرح زوج و فرد با بیان این‌که پلیس گفته که هنوز این طرح به تصویب نرسیده و ما نیز نگفتیم که این طرح به تصویب رسیده است، اظهار کرد: هفته آینده پیشنهاد ما در مورد حذف طرح زوج و فرد در دستور کار شورای ترافیک تهران قرار خواهد گرفت و در آنجا به بیان نکته نظرات خود می‌پردازیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که چرا هنوز این طرح تصویب نشده، آن را رسانه‌ای کردید، گفت: چرا ما باید اول طرحی را تصویب کنیم و بعد آن را رسانه‌ای کنیم؟ ما طرح را اعلام کنیم تا نقطه‌نظرات کارشناسان، مردم و رسانه‌ها را بگیریم و در این مدت نیز فضا کاملا مطلوب بود به گونه‌ای که همه کارشناسان، رسانه‌ها و غیره اظهارنظرات منفی و مثبتی داشتند و ما حتما در بررسی این طرح این نقطه‌نظرات را ملاک قرار خواهیم داد و هر ارگانی که در شورای ترافیک است یک رای دارد و می‌تواند پس از ارائه‌ی نظرات کارشناسی رای خود را بدهد.

وی در مورد کور شدن خط ۳ مترو براثر ساخت اطلس مال ، گفت: قرار بود در زیر اطلس‌مال ایستگاه متروی نیاوران ساخته شود و حالا این ساختمان ساخته شده، اما ایستگاه مترویی در کار نیست و با این‌که حدود ۲۰۰ متر تونل در این مسیر قرار دارد، اما امکان ادامه‌ی این مسیر که انشعاب خط ۳ به سمت نیاوران است مسدود شده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار