عصر خدماتافتتاح ۸ بیمارستان با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان در سال جاری | عصر خدمات

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

افتتاح ۸ بیمارستان با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان در سال جاری

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی کشور گفت: امسال هشت بیمارستان در کشور با ظرفیت ۱۲۰۰ تخت و اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان افتتاح شده است.

به گزارش عصر خدمات، محمدجعفر علیزاده افزود: در حال حاضر میانگین تخت‌های بیمارستان در کشور به ۲.۸ به ازای هر یک هزار نفر رسیده است.

وی بیان کرد: با توجه به افتتاح بیمارستان‌ها دراستان کهگیلویه و بویراحمد این استان جهش قابل توجهی در شاخص تخت بیمارستانی و رسیدن به میانگین کشوری داشته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی کشور تصریح کرد: با توجه به احداث بیمارستان خصوصی زاگرس در یاسوج و بیمارستان نرگسی در گچساران، استان کهگیلویه و بویراحمد از میانگین کشوری نیز عبور خواهد کرد.

علیزاده عنوان کرد: با احداث این بیمارستان‌ها کهگیلویه و بویراحمد در خصوص بیمارستان و تخت‌های بیمارستانی جزو استان‌های برخوردار در کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: این استان در سال ۹۷ توانسته تمامی کمبودهای خود را از دوران گذشته در این راستا جبران کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی کشور خاطرنشان کرد: امسال به مناسبت ۴۰ سالگرد انقلاب اسلامی تاکنون هشت بیمارستان در کشور با ظرفیت ۱۲۰۰ تخت و اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان افتتاح شده است.

علیزاده بیان کرد: این بیمارستان‌ها در استانهای کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، تهران، آذربایجان غربی و شرقی، کردستان و خوزستان بوده است.

وی اضافه کرد: ساخت بیمارستان در شش استان دیگر شامل چهارمحال بختیاری، همدان، مازندران، کرمانشاه، اردبیل و گیلان با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان در حال انجام است که تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار